Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language Mazjaudas transformatoru eļļas līmeņa monitoringa sistēmas izpēte un izstrāde
Title in English Research and development of an oil level monitoring system for low power transformers
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Matīss Stunda
Reviewer Igors Uteševs
Abstract Darba gaitā izstrādāts iekārtas prototips, kurš konstatē eļļas līmeni mazjaudas transformatoros. Izstrādātā iekārta sūta transformatora īpašniekam nepārtrauktus paziņojumus par konstatēto defektu, ja transformatora eļļas līmenis samazinās. Ja minētais defekts transformatoram nav, iekārta pāriet gaidīšanas režīmā. Darba sākumā izskaidrota sprieguma pārvades struktūra, kā arī aprakstīta transformatora uzbūve. Tā kā izstrādātās iekārtas prototips detektē eļļas klātbūtni, darbā tiek aprakstīts eļļas lietderīgums un kādi bojājumi var rasties, ja ir nepietiekams eļļas līmenis transformatorā. Ir aprakstīti populārākie industriālie sensori un darbības principi. Datu sūtīšanai izmanto LoRa moduli un prototipa programmēšanai - ražotāja izstrādātu programmu, kura pielāgota prototipa vajadzībām. Darba apjoms ir 57 lapaspuses. Tas satur 19 attēlus, 6 tabulas un 8 pielikumus. Darbā izmantotas atsauces uz 25 informācijas avotiem.
Keywords Prototips detektē eļļas klātbūtni, aprakstīts eļļas lietderīgums un kādi bojājumi var rasties, ja ir nepietiekams eļļas līmenis transformatorā. Populārākie industriālie sensori un darbības principi.
Keywords in English The prototype detects the presence of oil, describes the usefulness of the oil and what damage can occur if the oil level in the transformer is insufficient. The most popular industrial sensors and operating principles.
Language lv
Year 2019
Date and time of uploading 21.05.2019 15:34:49