Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Noliktavas pārbūve par ēku plašizklaides pasākumiem"
Title in English "Warehouse rebuilding for public entertainment events"
Department 24000 Faculty of Civil Engineering
Scientific advisor Kārlis Kostjukovs
Reviewer Mārtiņš Pastars
Abstract Anotācija Diplomdarba ietvaros tika apskatīts efektīvākais ugunsdrošais risinājums tērauda būvkonstrukcijām, atbilstoši izvirzītajiem konstrukcijas parametriem un darba tehnoloģijai, kas ir nepieciešama, lai istenotu katru no darbā apskatītajiem ugunsdrošajiem risinājumiem. Tika apkopotas datu bāzes un izveidota aprēķinu metodika, lai nodrošinātu jebkuram iespēju ātri aprēķināt efektīvākā ugunsdrošā risinājuma veidu. Pētijuma apskatā un rezultātu analīzē kā blakusproduks tika apskatīts patērētais laiks katra ugunsdrošā risinājuma izveidei, līdz ar to gala aprēķina izmaksu veicējam ir iespēja ar darbā izstrādāto aprēķina metodiku uzreiz pateikt normētās cilvēkstundas, kas nepieciešamas ugunsdrošā risinājuma izstrādei. Darbā tika apskatīti trīs dažādi ugunsdrošie risinājumi, kas iedalās ugunsdrošajā krāsojumā, ugunsdrošajā risinājumā ar ugunsdrošajām ģipškartona loksnēm un ugunsdrošajā risinājumā ar konstrukcijas apstrādi izmantojot ugunsdrošās akmens vates loksnes. Katram no augstāk minētajiem risinājumiem ir sava darba tehnoloģija, atsevišķas izmaksas un patērētais laiks, līdz ar to darbā apkopotās datu bāzes un aprēķina metodika ļauj ātri veikt gala izmaksu aprēķinu nodrošinot ieinteresēto pusi pie ātras un precīzas cenas par tekošo metru vai visu konstrukciju atbilstoši norādītajiem darba apstākļiem un materiāliem.
Keywords Darbu veikšanas tehnloģija; konstrukciju ugunsnoturība; darba aizsardzība; ugunsdrošā risinājuma izcenojumi; gala izmaksu aprēķins.
Keywords in English Technological performance; fire resistance of structures; labor protection; pricing of the fire protection solution; calculation of final costs
Language lv
Year 2019
Date and time of uploading 31.01.2019 07:55:51