Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language “Polimērmodificēta bitumena izpēte izmantojot fluoroscences mikroskopu” (“Gaismas ielas pārbūve Aizkrauklē”)
Title in English “Research of Polymer Modified Bitumen Using a Fluorescence Microscope” (“Reconstruction of Gaismas Street in Aizkraukle”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Viktors Haritonovs
Reviewer ceļu būvinženieris, A.Riekstiņš, VAS "LVC" AKC
Abstract Bakalaura darba tēma ir “Polimērmodificēto bitumenu izpēte izmantojot fluorescences mikroskopu”. Kā galvenais darba mērķis tika izvirzīta polimermodificēto bitumenu struktūru izpēte izmantojot fluorescences mikroskopu un salīdzināt iegūtus rezultātus ar LVS EN 13632:2010 Latvijā adaptēto standarta “Bitumens un bitumena saistvielas. Polimēra dispersijas vizualizēšana ar polimēru modificētā bitumenā” paraugiem. Šī darba ietvaros tiek apskatīti visplašāk izmantotie polimēru modifikatori Latvijā. Tika detalizēti apkopotas to priekšrocības un trūkumi, ka arī struktūru atšķirības. Eksperimentālajā daļā tika veiktu polimermodificēto bitumenu pamatīpašību noteikšanas testi. Testi tika veikti atbilstoši noteiktiem LVS standartiem un rezultāti tika apkopoti tabulās. Tika veikta visu iegūto rezultātu analīze un salīdzinājumi, veikti atbilstoši secinājumi un priekšlikumi turpmākai tēmas attīstībai. Inženierprojekts „Gaismas ielas pārbūve Aizkrauklē” izstrādāts saskaņā ar spēkā esošajiem Latvijas valsts standartiem. Rekonstrukcijas posma garums ir 1470 metri. Projektā paredzēta normālprofila NP10.5 ierīkošana, ka arī tika ievērtēta nepieciešamība ierīkot autostāvvietas un sabiedriskā transporta pieturvietu pārbūvi atbilstoši mūsdienu normām un standartiem. Bakalaura darbs sastāv no 42 lapām, 12 tabulām, 9 attēliem un 20 literatūras avotiem. Inženierprojekts sastāv no 93 lapām. Kopējais bakalaura darba apjoms ar inženierprojektu – 153 lapas.
Keywords PMB, Bitumens, fluorescences, miksroskops, polimermodificētais, bitumens, būvmateriali
Keywords in English Polymer, Modified, Bitumen, Fluorescence, Microscope, PMB, building materials
Language lv
Year 2019
Date and time of uploading 08.01.2019 22:12:55