Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language “3D projektēšana un būvniecības automatizācija” (“Seguma atjaunošana Kooperatīva ielā no Jūrmalas gatves līdz Slokas ielai”)
Title in English “3D Designing and Construction Automatization” (“Resurfacing in Kooperatīva Street from Jūrmalas Avenue to Slokas Street”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor J.Bidzāns
Reviewer
Abstract Bakalaura darbs izstrādāts Rīgas Tehniskās Universitātes Buvniecības Inženierzinātņu fakultātē, Transportbūvju institūtā par tēmu: “3D projektēšana un būvniecības automatizācija”. Darba mērķis ir iepazīties ar trīsdimensionāla projekta veidošanas procesiem un būvniecības automatizācijas sistēmu veidiem. Darba uzdevumi ir 3D projekta analizēšana vienas lietotnes vidē, datu apstrāde vienas lietotnes ietvaros un apskatīt automatizācijas procesu veidus un efektivitāti. Tika iegūta 3D projekta tapšanas gaita, ieskats datu apstrādes procesā. Darbā tika kategorizēti un apskatīti automatizācijas sistēmu veidi, kā arī noskaidrots automatizētu sistēmu priekšrocības un effektivitāte pār tradicionālajām metodēm. Šādu sistēmas integrēšanas procesa atvieglošanai nepieciešama lielāka sadarbība starp projektēšanas un būvniecības industrijām. Bakalaura darbs sastāv no: 46 lpp., 32 attēliem, 3 tabulām un 14 informācijas avotiem. Inženierprojekts izstrādāts Rīgas Tehniskās Universitātes Buvniecības Inženierzinātņu fakultātē, Transportbūvju institūtā par tēmu: “Kooperatīva ielas pārbūve Rīgā”. Darba mērķis ir iztrādāt pārbūves projektu Kooperatīva ielai posmā no Jūrmalas gatves līdz Slokas ielai, pārbūvēt segas konstrukciju, atjaunot ietvju segumu, kā arī nodrošināt lietus ūdens novadi. Darbā tika analizēta projektēšanas uzsākšanai nepieciešamā dokumentācija. Tika veikti satiksmes intensitātes, galveno trases parametru, ceļa segas, mākslīgās inženierbūves un darba daudzumu aprēķini. Tika izstrādāti detalizēti rasējumi un aprakstīti drošības, aizsardzības un būvdarbu veikšanas pasākumi objektā. Inženierprojekts sastāv no: 107 .lpp., 15 attēliem, 18 tabulām, 10 rasējumiem, 16 informācijas avotiem.
Keywords automatizācija, 3D, projektēšana, ceļu būvniecība, projekts
Keywords in English automatization, 3D, designing, designe, civil construction
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 11.01.2018 09:59:00