Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Materials Science
Title in original language Bērza saplākšņa ražošanas blakusproduktu izmantošana koksnes kompozītu materiālu uz polipropilēna bāzes iegūšanai.
Title in English Utilization of the birch wood plywood production by-products for preparing of wood plastic composites based on polypropylene.
Department 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry
Scientific advisor Dr. sc. ing. J. Kajaks, Mg. sc. ing. K. Kalniņš
Reviewer Dr. sc.ing. J. Ozoliņš
Abstract Maģistra darbā ir izpētīta bērza saplākšņa ražošanas blakusproduktu (saplākšņa slīpēšanas putekļi) izmantošanas iespējas koksnes šķiedru kompozīta uz polipropilēna bāzes iegūšanai. Darbā ir noteiktas materiāla fizikāli – mehāniskās īpašības stiepē, liecē, kā arī kompozīta triecienizturība, virsmas mikrocietība, reoloģiskās, ūdens sorbcijas īpašības un ar SEM palīdzību mēģināts noskaidrot kompozīta sagraušanas mehānismu. Darbs satur ievadu, literatūras apskatu, secinājumus no literatūras apskata, galvenos darba uzdevumus, metodisko un eksperimentālo daļu, secinājumus un izmantotās literatūras sarakstu. Darbs ir uzrakstīts latviešu valodā, tā apjoms ir 79 lpp. Tas satur: 44 attēlus, 8 tabulas, 2 formulas un tajā ir izmantoti 101 literatūras avoti.
Keywords Polipropilēns, bērza saplākšņa ražošanas blakusprodukti, koksnes šķiedru kompozītu modificēšana, ūdens sorbcija, fizikāli-mehāniskās īpašības
Keywords in English Polypropylene, birch plywood industry by-product, wood plastic composite modification methods, water absorption, physical-mechanical properties
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 11.06.2017 16:53:55