Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Chemical Technology
Title in original language No rūpniecības atkritumiem un dabīgiem minerāliem ražoti granulveida materiāli augsnes uzlabošanai un ūdens attīrīšanai.
Title in English Granular materials manufactured from industrial by-products and naturally-occurring minerals for soil improvement and water purification .
Department 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry
Scientific advisor Mg.sc.ing. Andrejs Šiškins, Dr.sc.ing. Jurijs Ozoliņš
Reviewer Dr.sc.ing. Vjačeslavs Lapkovskis
Abstract Bakalaura darba projekta “No rūpniecības atkritumiem un dabīgiem minerāliem ražoti granulveida materiāli augsnes uzlabošanai un ūdens attīrīšanai” literatūras apskatā ir apkopota informācija par augsnes uzlabošanas nepieciešamību, bioogles iegūšanu un īpašībām, kā arī saistvielu izpēte. Tika veikts ieskats par otrreizējo materiālu izmantošanu, otrreizēju produktu iegūšanai. Apskatītas granulācijas teorija un metodes. Darbā tika izpētīts bioogles un sapropeļa īpašības pirms granulācijas procesa, kā arī iegūto granulu īpašības. Darbā izmantota VĶT institūtā un RTU Zinātniskās bibliotēkā pieejamā literatūra un elektroniskās datu bāzes un internets. Apskatīti vairāk ka78 literatūras avoti, kas ir latviešu, angļu un krievu valodā, kas izdoti no 1985. līdz 2016.g. Bakalaura darbs uzrakstīs latviešu valodā, satur 56 lpp, 28 attēlus, 4 tabulas.
Keywords SAPROPELIS, BIOOGLE, GRANULĀCIJA, RŪPNIECĪBAS ATKRITUMU PĀRSTRĀDE, SAISTVIELAS, DABAS RESURSS
Keywords in English SAPROPEL, BIOCHAR, GRANULATION, INDUSTRIAL WASTE, BINDERS, NATURAL RESOURCE.
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 09.06.2017 23:58:07