Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Šķeldas degšanas blakusproduktu izmantošanas grunts stabilizācijai analīze” („Autoceļa A12 posma Ludza-Terehova rekonstrukcija”)
Title in English „Analysis of Woodchip Burning By-Products Use for Soil Stabilization” („Reconstruction of Road A12 Section Ludza-Terehova”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor V.Haritonovs
Reviewer
Abstract ANOTĀCIJA Bakalaura darba,,Šķeldas degšanas blakusproduktu izmantošanas grunts stabilizācijai analīze.” mērķis ir izpētīt šķeldas vieglo pelnu ķīmiskās īpašības, ietekmi uz vidi un likumdošanu, kas saistīta ar šo pelnu izmantošanas ierobežošanu grunšu stabilizācijai, kā arī apskatīt citu valstu piemērus šī materiāla izmantošanā ceļu būvniecībā. Latvijā un Eiropā saražoto bio-kurināmā vieglo pelnu apjoms turpina pieaugt un lielākā daļa saražotā pelnu daudzuma tiek uzglabāti izgāstuvēs, bet ņemot vērā šo pelnu fizikālās un ķīmiskās īpašības tiem ir liels potenciāls tikt izmantotiem lietderīgi, arī grunšu stabilizācijai. Līdz šim bio-kurināmā vieglie pelni ceļu būvniecībā izmantoti tikai dažās Eiropas valstīs, bet veicot šī materiāla izpēti, iespējams, to varētu sākt izmantot arī Latvijā. Inženierprojekta ,, Autoceļa A12 posma Ludza-Terehova rekonstrukcija (137.0-140.8km)” daļā izstrādāts autoceļa rekonstrukcijas projekts ar pilnu segas rekosntrukciju 3.8 km garam ceļa posmam. Inženierprojekta izstrādes gaitā tika izskatīti 3 ceļa segas varianti un galvenais variants izvēlēts balstoties gan uz ekonomisku izdevīgumu, gan veiktu pilnu ceļa segas aprēķinu. Rekonstrukcijas projektā piedāvātie risinājumi paredz arī nelielu garenprofila korekciju, grāvju tīrīšanu, vientuļu koku izciršanu, caurteku tīrīšanu un nomaiņu, kā arī ceļa labiekārtošanu ņemot vērā satiksmes intensitātes prognozēto pieaugumu. Darba apjoms ir 144 lapas, 13 attēli, 43 tabulas, 8 rasējumi un 45 literatūras avoti.
Keywords Vieglie pelni, bio-kurināmā vieglie pelni,grunts stabilizācija
Keywords in English Fly ash, biomass fly ash, soil stabilization
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 09.06.2017 16:06:04