Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language Aviācijas dzinēja "RB 211-535E4" augsta spiediena kompresora un turbīnas rotoru savienojuma posma aprēķins un šīs konstrukcijas pilnveidošanas varianta izpēte.
Title in English Calculation of the Connection Stage of High Pressure Compressor and Turbine Rotors of “RB 211-535E4” Aviation Engine and Study of a Way of Improving the Structure.
Department
Scientific advisor Ilmārs Ozoliņš
Reviewer Nikolajs Kuļešovs
Abstract Bakalaura darba tēma ir “Aviācijas dzinēja RB211-535E4 augsta spiediena kompresora un turbīnas rotoru savienojuma posma aprēķins un šīs konstrukcijas pilnveidošanas varianta izpēte”. Šajā darbā tiek pētīta dotā dzinēja augstspiediena pakāpes turbīna un kompresors. Darbs tiek pētīts un aprēķināts datorizēti pielietojot “Solidwork 2016” iebūvētu simulācijas programmu, kā arī dotās programmas modelēšanas daļu. Darba mērķis ir sprieguma analīzi no temperatūras un centrbēdzes radītu spēku ietekmes. Darbā tika iegūts, ka dzinēja augstspiediena sadaļā mainot dzesēšanu uz lielāku temperatūru, rodas lielāki iekšējie spriegumi turbīnas diskā. Kompresora sadaļa ir tā konstrukcijas daļa, kura var iztikt bez modifikācijām. Titāna tipa sakausējumi ir spējīgi izturēt augstspiediena turbīnas spriegumus pie minimālām darba temperatūrām. Salīdzinot materiālus, tas ir Ti-13-11-3, Ti-8-MN ar IN718, titāns sāk sagrūt pie 9300 apg/min, kamēr niķelis ir vēl spējīgs iegūt lielākus apgriezienus. Iespējami priekšlikumi būtu uzlabot galīgo elementu savstarpējo mijiedarbību, kad temperatūras tiek iesaistītas aprēķinā, jo līdz šim brīdim darbu veicot, samazinot galīgos elementus slodzes izkliede pēc rezultātiem aprēķinos tika vērotas kā kļūdainas, kas varēja iespaidot rezultātus. Darbs uzrakstīts latviešu valodā ar 36 attēliem, 6 tabulām, 9 izmantotām literatūras avotiem, 62 lapu, 3 rasējumu
Keywords RB211-535E4 slodzes aprēķins
Keywords in English RB211-535E4 Strain analysis
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 05.06.2017 13:52:18