Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Administration of Customs and Taxes
Title in original language „Darbaspēka nodokļi Baltijas valstīs”
Title in English “Labour Taxes in the Baltic States”
Department 22000 Faculty of Engineering Economics and Management
Scientific advisor M.Jurušs
Reviewer I.Jevinga, Muitas un nodokļu katedras docente, Mg.oec.
Abstract Bakalaura darba temats ir „Darbaspēka nodokļi Baltijas valstīs”. Tēma ir nozīmīga, jo pašreizējais darbaspēku nodokļa slogs palielina uzņēmēju izmaksas un tādā veidā samazina konkurētspēju, kā arī veicina ienākumu slēpšanu. Bakalaura darba mērķis ir izvērtēt darbaspēka nodokļa atšķirības Baltijas valstīs un izvirzīt priekšlikumus darbaspēka nodokļu uzlabošanai Latvijā. Tēmas aktualitāte - uzlabot darbaspēku nodokļu slogu iekasēšanu, lai sasniegtu pārējo Baltijas valstu līmeni. Autore pētot statistikas datus, nodokļu likmes un veicot aprēķinus noskaidroja darbaspēka nodokļu atšķirības. Bakalaura darba priekšmets ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis darba algai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Darba uzdevumi: 1. Analizēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa, valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu situāciju Baltijas valstīs. 2. Salīdzināt darbaspēka nodokļus Baltijas valstīs. 3. Veikt statistikas un citu avotu datu analīzi. 4. Veikt aprēķinus par darbaspēka nodokļu izmaksām uz darba devēja izmaksām Baltijas valstīs. 5. Izstrādāt secinājumus un priekšlikumus Pētījums parāda nodokļu likmju un atvieglojumu ietekmi uz iedzīvotāju darba algām. Autore ir izvirzījusi vairākus priekšlikumus darbaspēka nodokļa uzlabošanai unbudžeta ieņēmumu palielināšanai, kā arī Latvijas nodokļu sloga pilnveidošanai līdz Lietuvas un Igaunijas līmenim. Bakalaura darbs sastāv no 3 sadaļām, 51 lapaspusēm, 9 tabulām, 4 attēliem. Literatūras saraksts sastāv no 40 avotiem.
Keywords Darbaspēka nodoklis, Baltijas valstis, iedzīvotāju ienākuma nodoklis, valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas, neapliekamais minimums, atvieglojumi, minimālā alga, nodokļa slogs, budžeta ieņēmumi.
Keywords in English Labor tax, the Baltic States, the personal income tax, state social insurance contributions, the non-taxable minimum, the relief, the minimum wage, the tax burden, the budget revenues.
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 12.05.2017 20:31:23