Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Caurteku bojājumu veidi un to ietekmes uz nestspēju analīze” („Lucavsalas pārvada pārbūves būvprojekts”)
Title in English „ Analysis of Culvert Damage Types and Their Impact on the Load-bearing Capacity” („Construction Project of Lucavsalas Overpass Reconstruction”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor I.Paeglīte
Reviewer P.Gode
Abstract Bieži tiek runāts par slikto ceļu un tiltu stāvokli uz Latvijas autoceļiem, taču tiek piemirsts vai nerunāts par to, ka arī caurtekas ir autoceļa sastāvdaļa. Caurtekas ir viena no ūdens caurvades inženierbūvēm, kas tiek izbūvēta vietās, kur autoceļš šķērso ūdensteci, ūdens krātuvi vai mitru vietu. Un šo inženierbūvju tehniskais stāvoklis ir tik pat svarīgs kā ceļa seguma un tiltu tehniskais stāvoklis. Bakalaura darba mērķis ir izpētīt un apkopot datus par VAS “Latvijas Valsts ceļi” apsaimniekošanā esošo caurteku konstruktīvajiem risinājumiem, to izbūves materiāliem, raksturīgākajiem bojājumiem un to ietekmi uz caurtekas nestspēju. Darba mērķa sasniegšanai nepieciešams bija veikt sekojošus uzdevumus: 1. Apsekot 50 caurtekas un apkopot informācija par to konstrukcijām, izbūves materiāliem un bojājumiem; 2. Apskatīt tipiskākos caurteku konstrukciju bojājumus un aprakstīt to rašanās cēloņi; 3. Veikt apsekoto caurteku veidu un bojājumu analīzi; 4. Izvērtēt caurteku konstrukciju bojājumu ietekmi uz konstrukcijas nestspēju; 5. Izstrādāt secinājumus un sniegt priekšlikumus. Inženierprojekta mērķis ir izstrādāt Lucavsalas pārvada pārbūves būvprojektu. Satiksmes pārvada pārbūves būvprojekts paredz jaunu nepārtrauktu saspriegto dzelzsbetona trīslaiduma plātnes konstrukcijas izbūvi uz esošajiem balstiem. Bakalaura darba ar inženierprojektu apjoms– 168.lpp., tas satur 101 attēlus, 18 tabulas, 15 informācijas avotus un 2 pielikumus.
Keywords Caurteka, bojājumi, nestspēja, pārvads
Keywords in English Culvert, damages, impact on the load-bearing capacity, overpass
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 09.05.2017 11:05:31