Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Information Technology
Title in original language Projektu vadības rīka ieviešana un ietekmes novērtēšana
Title in English Implementation and Impact Evaluation of Project Management Tool
Department 12100 Institute of Information Technology
Scientific advisor Dr. sc. ing. Solvita Bērziša
Reviewer Ms. ing. Gusts Linkēvičs
Abstract Pieaugot informācijas tehnoloģiju (IT) izmantošanas biežumam uzņēmuma ietvaros, pieaug arī to nozīmē ikdienas procesu īstenošanā, kā arī ātru un efektīvu lēmumu pieņemšanā. Lai to paveiktu, viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem ir veiksmīgi organizēta projektu vadība, kas tiek panākta, ieviešot projektu vadības rīkus (PVR). Par spīti PVR priekšrocību klāstam, izvēlētais risinājums ne vienmēr sniedz pozitīvu ieguvumu, turklāt ietekme reti tiek pētīta. Maģistra darba mērķis: ieviest projektu vadības rīku VSAA datu noliktavas projektā un novērtēt projekta darba efektivitātes radītājus pēc tā ieviešanas. Izvirzītā mērķa sasniegšanai nepieciešams veikt sekojošos uzdevumus: 1) PVR iedalījums un tā īpatnību analīze; 2) PVR izvēles un ieviešans priekšnosacījumu un uzņēmumu pieredzes izpēte; 3) PVR ietekmes mērīšanas metožu izpēte; 4) PVR ietekmes mērīšanas metodoloģijas izvēle; 5) Uzņēmuma gadījuma analīze, ietverot PVR izvēles, ieviešanas un ietekmes novērtēšanas aprakstu. Ar sistemātiskas literatūras pārskata metodes palīdzību analizēts PVR ietekmes mērīšanas pieeju klāsts un izraudzīta metodoloģija, kas paredz sekojošu pieeju: PVR izmantošanas biežuma un ilguma mērīšana un analīze kopā ar projekta iekšējās atdeves koeficientu, izmantojot Mann-Whitney U-testu un Spīrmena korelācijas koeficientu; lietotāju aptauja; rīka spēja novērst identificētās problēmas. Izraudzītā metodoloģija tika izmantota VSAA datu noliktavas gadījuma analīzei. VSAA datu noliktavā izvēlēts, uzstādīts un nokonfigurēts PVR Redmine. Pēc divu gadu darba ar Redmine tika veikta tā ietekmes novērtēšana. PVR ietekmes rezultāti rāda, jo ilgāk tiek lietots rīks, jo labāki ir PVR veiktspējas rādītāji. Tāpat noteikts, ka lielāko ietekmi uz projektu atstāj tieši Redmine komunikācijas modulis. Līdzīgi rezultāti novēroti arī citos PVR ietekmes vērtēšanas pētījumos. Lietotāji ir apmierināti ar ieviesto PVR Redmine un atzīst, ka tas uzlabo to ikdienas veiktspēju.
Keywords Projektu vadības rīki, Ietekmes novērtēšana, Mann-Whitney u-test, Spīrmena korelācijas koeficients, projektu vadības rīka ieviešana.
Keywords in English Project management tools, Impact evaluation, Mann-Whitney u-test, project management software, Redmine, Spearman correlation coefficient, project management tool implementation.
Language lv
Year 2017
Date and time of uploading 10.01.2017 10:29:22