Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Grunts dambju projektēšana” („18.novembra ielas pārbūve posmā no Grodņas līdz Smiļgu ielai Daugavpilī”)
Title in English “Design of Earth Dams” (“Reconstruction of 18th November Street Section from Grodna Street to Smilga Street in Daugavpils”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor A.Zariņš
Reviewer A.Paeglītis, prof.
Abstract ANOTĀCIJA Bakalaura darbā ir aprakstīts, kā optimizēt grunts dambju konstrukciju, tehniski-ekonomiskajā izaicinājumā. Tās lēmums ir saistīts ar ekonomikas un tehnikas attīstību, ar faktoru analīzi, kas ietekmē darbspēju un celtniecības izmaksas, un visnozīmīgāko izvēli to starpā, ar kritēriju analīzi dambja darbspējā. Darba mērķis ir noskaidrot grunts dambju projektēšanā izplatītākos veidus - noteikt to priekšrocības un trūkumus. Mērķa sasniegšanai izvirzītie uzdevumi: 1. Izpētīt grunts dambjus un to veidus no zinātniskās un tehniskās literatūras avotiem; 2. Iepazīties ar nostiprinājuma veidiem dabā un konstruktīvajiem risinājumiem, zinātniskajā literatūrā, normatīvos un tehniskajos projektos. Inženierprojekta darba ietvaros tika izstrādāts tehniskais projekts „18.novembra ielas rekonstrukcija posmā no Grodņas līdz Smiļģu ielai Daugavpilī”. Projektēšanas darbi izpildīti ar mērķi uzlabot satiksmes drošību rekonstruējamā posmā visiem satiksmes dalībniekiem atbilstoši nākotnes prasībām, nodrošinot perspektīvajai satiksmes intensitātei un sastāvam atbilstošu satiksmes drošības līmeni, komfortu un slodžu izturību. Veicot autoceļa rekonstrukcijas tehnisko projektu, tika izmantoti jaunākie autoceļu projektēšanas standarti, specifikācijas un citi palīgmateriāli. Kopējais darba apjoms ir uz 124 lapaspusēm, kurās ir ietvērtas, tādas sadaļas, kā paskaidrojuma raksts, aprēķini, darba daudzumi un specifikācijas, kā arī 13 tabulas, 31 attēli. Projekts ietver 15 rasējumus un tā izstrādei izmantotas 34 literatūras vienības.
Keywords „Grunts dambju projektēšana” („18.novembra ielas pārbūve posmā no Grodņas līdz Smiļgu ielai Daugavpilī”)
Keywords in English “Design of Earth Dams” (“Reconstruction of 18th November Street Section from Grodna Street to Smilga Street in Daugavpils”)
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 03.01.2017 13:48:13