Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Pašplūstošo betona maisījumu konsistences īpašību testēšana ar RTU plastometru"
Title in English "Testing self compacting concrete consistence properties with RTU plastometr"
Department 24000 Faculty of Civil Engineering
Scientific advisor Videvuds Ārijs Lapsa
Reviewer Genādijs Šahmenko
Abstract Maģistra darba ietvaros apskatu pašplūstošo betona maisījuma konsistences jeb plūšanas īpašību testēšanu lauku testos, kā būvlaukumā, rūpnīcās ar Latvijā patentētu invariantu testēšanas metodi RTU plastometru un salīdzinu ar Eironormās zināmjām neinvariantajām metodēm, kā Abrama konuss, L-kaste un V-piltuve. Pētījuma ietvaros tika veikta piecu dažādu pašplūtošo betona maisījumu sastāvu projektēšana, sagatavošana un testēšana gan ar invariantu, gan neinvariantu testēšanas metodi. Pēc iegūto testēšanas un aprēķinu datu apstrādes, iegūstu korelācijas līknes, kuras ļauj no invariantas metodes pāriet uz neinvariantu metodi. Darbs izstrādāts, kā koncentrēts materiāls reoloģisko īpašību pētīšanai, un izmantojams praksē izvēloties racionālāko testēšanas paņēmienu pašplūstošo betonu maisījumu konsistences īpašības noteikšanai ar invariantu testēšanas metodi RTU plastometru. Šajā darbā ir 91 lapaspuses, kas satur 9 nodaļas un 16 apakšnodaļas, tai skaitā 46 attēlus un 20 tabulas.
Keywords Reoloģija; pašplūstošie betona maisījumi (SCC); konsistences jeb plūšanas īpašību testēšanu lauku testos ar RTU plastometru, Abrama konusu, L-kasti un V-piltuvi.
Keywords in English Rheologi; self compacting concrete (SCC); testing consistence properties with Riga Technical University (RTU) plastometr, Abram’s cone, L-box and V-funnel test.
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 16.06.2016 08:23:04