Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Materials Science
Title in original language ZnO/PMMA nanokompozītu sagatavošana un to īpašības
Title in English Preparation and properties of ZnO/PMMA nanocomposites
Department 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry
Scientific advisor Dr.sc.ing., I.Juhņeviča
Reviewer Dr.phys., vad.pētn. P.Onufrijevs
Abstract Maģistra darba literatūras apskatā apkopota informācija par kompozītmateriāliem, kas iegūti no polimēra matricas un neorganiskām pildvielām. Vislielākā uzmanība pievērsta ZnO/PMMA nanokompozītam – tika apskatītas tā iegūšanas metodes, īpašības un pielietojums dažādās industrijas nozarēs. Eksperimentālajā daļā tika iegūtas ZnO nanodaļiņas ar divu metožu palīdzību – nogulsnēšanas un sola-gēla metodi. Tālāk tika iegūti ZnO/PMMA nanokompozīti ar “spin-coating” metodi un plāno kārtiņu atliešanas metodi. Iegūtās ZnO nanodaļiņas un ZnO/PMMA nanokompozīti tika analizēti ar tādām pētīšanas metodēm kā dinamiskā gaismas metode daļiņu izmēra noteikšanai, RTG, SEM, FTIR, ASM, UV-Vis, DSK, TGA un foto-luminiscences spektroskopija. Maģistra darbs uzrakstīts latviešu valodā. Darba apjoms 78 lpp. Darbs satur 44 attēlus, 9 formulas, 7 tabulas un izmantoti 61 informācijas avoti.
Keywords PMMA, ZnO, ZnO/PMMA, RTG, SEM, ASM, FTIR, UV-Vis, DSK, TGA, nanodaļiņas, polimēri, solu-gēlu metode, nogulsnēšanas metode, "spin-coating"
Keywords in English PMMA, ZnO, ZnO/PMMA, XRD, SEM, UV-Vis, AFM, DSC, TGA, FTIR, nanoparticles, polymers, sol-gel method, precipitation method
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 15.06.2016 00:27:40