Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Electrical and Power Engineering
Title in original language "Atjaunīgo energoresursu elektrostaciju īpatsvara pieauguma ietekme uz gāzes elektrostaciju darbību elektroenerģijas tirgū"
Title in English "The impact of increasing share of renewable energy resources on gas power plants in the eletricity market"
Department Institute of Power Engineering
Scientific advisor Kristīna Bērziņa
Reviewer
Abstract Maģistra darba galvenais uzdevums ir apskatīt kombinētā cikla gāzes turbīnas darbību un rentabilitāti tirgū ar pieaugošu atjaunīgo resursu izmantojošo elektrostaciju īpatsvaru. Lai apskatītu kombinētā cikla gāzes turbīnas darbību, tika izveidots novērtēšanas modelis. Izmantojot izveidoto modeli, tika modelēts bāzes scenārijs, kurā izmantotas faktiskās cenu prognozes tuvākajiem gadiem, kā arī tika veikta jutības analīze kombinētā cikla gāzes turbīnas darbības un rentabilitātes novērtēšanai pie pazeminātiem un paaugstinātiem svarīgāko ievades parametru līmeņiem (elektroenerģijas, gāzes un CO2 emisijas kvotu cenas). Darbs satur 72 teksta lapas, tajā skaitā 31 attēlus, 11 tabulas, 4 pielikumus un literatūras sarakstu ar 47 nosaukumu informācijas avotiem.
Keywords kombinētā cikla gāzes elektrostacija, atjaunīgie energoresursi
Keywords in English combined cycle gas turbine, renewable resources
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 02.06.2016 11:18:42