Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language “CFM 56 saimes dzinēja būstera rotora spriegumstāvokļa analīze un tā pilnveidošanas iespēju izpēte”
Title in English “Analysing the Stressed State of the Booster Rotor of CFM 56 Engine Family and Studying the Possibilities of Its Development”
Department
Scientific advisor Dr.sc.ing., doc. Ilmārs Ozoliņš
Reviewer Dr.habil.sc.ing., M. Banovs
Abstract Darba temats “CFM56 saimes dzinēja būstera rotora spriegumstāvokļa analīze un tā pilnveidošanas iespēju izpēte” tika izvēlēts izejot no pētījuma objekta - turboreaktīvā dzinēja pielietošanas masveidības mūsdienu civilajā aviācijā. Turboventilatoru dzinējs CFM56 ir visizplatītākā spēka iekārta pasaulē, kas joprojām tiek uzstādīta uz pasažieru (un ne tikai) gaisa kuģiem kopš 20. gadsimta otrās puses. Pētījuma objekts ir CFM56-7B būstera daļa, kas ir dotās dzinēju saimes konstrukcijas neatņemama sastāvdaļa. Izmantojot datorizētās projektēšanas un modelēšanas programmatūru tiek pētīts kompresora rotora spriegumstāvoklis pie maksimāli paredzētiem apgriezieniem. Oriģinālā rotora konstrukcija tiek modificēta, pēc kā tiek atkārtoti pakļauta izmēģinājumiem. Uzdevuma mērķis ir uzzināt, vai ir iespējams to konstruktīvi uzlabot. Izmantojot pieejamos rīkus, tika iegūti interesanti rezultāti, kas ļauj uzskatīt eksperimentu par izdevušos.
Keywords turboventilatoru dzinējs, būstera spole, spriegumi, deformācijas.
Keywords in English turbofan engine, booster spool, strains, deformation
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 26.05.2016 12:13:24