Abstract |
Cilvēkresursu vadībā (CRV) ietver sevī vairākas sastāvdaļas, kas atbilst noteiktai funkcionalitātei, piemērām personāla atlase, apmācība, kvalifikācijas paaugstināšana, pozitīvas darba vides izveide un saglabāšana, darbinieku aizsardzība utt. Viens no galvenajiem jautājumiem vadībā ir cilvēkresursu vadības nodaļas efektivitāte, jo no tās atkarīga cilvēkresursu izmantošanas produktivitāte.
Cilvēkresursu vadības jomā arī tiek plaši pielietoti IT risinājumi lai pilnveidotu dažādu cilvēkresursu vadības procesus. To vidū ir cilvēkresursu vadības sistēmas (angl. HRM systems - human resource management systems), ar dažādu funkcionalitāti, kas balstīta uz ERP sistēmas (angl. enterprise recourse planning system) prototipa. Šādas sistēmas pārsvarā izmanto lieli uzņēmumi, kuriem ir pietiekami daudz līdzekļu. Minētas sistēmas ir pielāgotas konkrēta uzņēmuma vajadzībām. Sistēmas parasti satur arī apmācošo moduli ar iekšējo tīklu (angl.intranet), savstarpējai iekšējai saziņai.
Mazos uzņēmumos resursu trūkumā dēļ ERP sistēmas izmantošana gandrīz nav iespējama, bet CRV procesu elektronizācija tomēr ir aktuāla, tāpēc maziem uzņēmumiem ir nepieciešami alternatīvi e-risinājumi, lai paaugstinātu uzņēmuma efektivitāti.
Maģistra darbs ir izstrādāts latviešu valodā un sastāv no ievada, analītiskās daļas, teorētiskas daļas, zinātniski praktiskās daļas, secinājumiem un priekšlikumiem, bibliogrāfiska saraksta un pielikumiem. Tam ir 86 lapaspuses, neieskaitot pielikumus. Darbā ir iekļauti 29 attēli ,10 tabulas un 3 pielikumi, kas paskaidro un ilustrē darba saturu. Maģistra darba izstrādes gaitā ir izmantoti 50 dažādi informācijas avoti latviešu, angļu un krievu valodā, kas iekļauti bibliogrāfiskajā sarakstā. |