Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Lifta piedziņas un vadības stenda enerģētisko parametru izpēte un laboratorijas metodiskā materāla sagatavošana lekciju kursam"
Title in English "Laboratory methodical material preparation and energy parameter research on elevator drive and control stand"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Pēteris Apse-Apsītis
Reviewer Jānis valeinis
Abstract Maģistra darba mērķis ir izanalizēt bakalaura darba ietvaros izveidotā lifta piedziņas un vadība stenda enerģētiskos parametrus, veikt iekārtas pilnveidošanu un sagatavot metodiskos norādījumus lekciju kursam. Darbā tiek apskatīti lifta stenda galvenie funkcionālie mezgli un apkopota teorētiskā bāze par tiem. Vadoties no iegūtās informācijas, tiek veikta iekārtas pilnveidošana ar industriālāku vadības risinājumu, kas ir “Siemens LOGO!”, saglabājot iespēju veikt vadību ar mikrokontrolleri “Arduino MEGA 2560”. Darbā tiek analizētā lifta stenda darbība ar atsvaru un bez tā, un izdarīti secinājumi par iegūtajiem rezultātiem. Uz izveidotās iekārtas bāzes izstrādāti metodiskais materiāls lekciju kursam. Darbā ir 85 lappuses, 35 attēli, 11 tabulas, 5 pielikumi, 21 literatūras avots.
Keywords Lifts, stends, asinhronais dzinējs, sinhronais dzinējs, frekvences pārveidotājs, Arduino, Siemens LOGO!
Keywords in English Elevator, stand, asynchronous drive, synchronous drive, frequency convertor, Arduino, Siemens LOGO!
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 18.05.2016 21:52:27