Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Minerālmateriālu un bitumena mijiedarbības noteikšana un analīze” („Piedrujas ielas posma rekonstrukcija”)
Title in English „ Determination and Analysis of Aggregate and Bitumen Interaction” („Reconstruction of Piedrujas Street”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor V.Haritonovs
Reviewer M.Zaumanis
Abstract Anotācija Bakalaura darba ar inženierprojektu tēma ir “Minerālmateriālu un bitumena mijiedarbības notekšana un analīze (Piedrujas ielas posma Rīgā rekonstrukcija)”. Bakalaura darba mērķis ir apskatīt vairākas minerālmateriāla un bitumena mijiedarbības noteikšanas metodes, analizēt un salīdzināt tās. Lai sasniegtu savu izvirzīto mērķi, galvenie uzdevumi, kas jāveic, ir dažādu minerālmateriāla un bitumena mijiedarbības testa metožu apskatīšana, salīdzināšana un analīze. Pēc metožu analīzes jāizvērtē vai šīs metodes dod nepieciešamos rezultātus, lai projektētu ilgmūžīgu ceļa seguma materiālu. Bakalaura daļas analītiskajā daļā ir apskatītas 6 dažādas bitumena un minerālmateriāla mijiedarbības testēšanas metodes. Pēc testa metožu aprakstīšanas, tās tiek salīdzinātas un analizēti rezultāti, kādus no tām iegūst. Tika secināts, ka neviens no testiem nedod iespēju pilnībā novērtēt minerālmateriāla un bitumena adhēziju. Nepieciešams veikt vairākus testus, lai novērtētu adhēzijas stiprumu gan slodzes, gan mitruma un temperatūras ietekmē. Inženierprojekta gaitā tika izstrādāts “Piedrujas ielas Rīgā pārbūves” projekts. Tā ir divbrauktuvju iela Rīgā, katrā virzienā 2 joslas. Posma garums 1.25km. Piedrujas iela ir CII kategorijas iela. Inženierprojekta darbā apkopota informācija par ielas posma esošo situāciju, tehniskajiem risinājumiem. Kā arī norādītas rekomendācijas būves uzturēšanai un pievienotas ceļu specifikācijas būvdarbu laikā veicamajiem darbiem. Bakalaura darbs (ar inženierprojektu) sastāv no 125 lappusēm. Grafiskajā daļā izstrādāti 9 rasējumi, saskaņā ar izsniegto bakalaura darba uzdevumu. Darbā ievietoti 47 attēli (t.sk.fotogrāfijas), 8 tabulas, darba veikšanas procesā izmantoti 29 literatūras avoti.
Keywords MINERĀLMATERIĀLU UN BITUMENA MIJIEDARBĪBAS NOTEIKŠANA UN ANALĪZE
Keywords in English “Determination and Analysis of Aggregate and Bitumen Interaction”
Language lv
Year 2016
Date and time of uploading 12.01.2016 01:00:55