Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Entrepreneurship and Management
Title in original language "Maksājumu karšu sistēmas attīstība Latvijā"
Title in English "Debit Card System Development in Latvia"
Department Institute of Business Engineering and Management
Scientific advisor Irina Voronova
Reviewer Deniss Ščeulovs, docents, Dr.oec.
Abstract Maģistra darba tēma ir „Maksājumu karšu sistēmas attīstība Latvijā”. Maģistra darba mērķis ir piedāvāt risinājumus bankas maksājumu karšu nepārtrauktai darbībai un tās izdevīgākai izmantošanai, kas, savukārt, palielinās maksājumu karšu sistēmas attīstības tempu Latvijā. Maģistra darba struktūru veido trīs daļas. Darba analītiskajā daļā tika aplūkoti maksājumu karšu iedalījumi un starptautiskās maksājumu sistēmas, izpētīta bankas nozare Latvijā un raksturota maksājumu karšu attīstība citās valstīs. Pētījuma daļā tika apskatīti maksājumu karšu riski un to novērtēšanas metodes. Aprēķināti maksājumu karšu izdevumi un ieņēmumi, un izstrādāta maksājumu karšu lietotāju aptauja par Visa un MasterCard maksājumu sistēmas izvēli. Projekta daļā tika veikts nepārtrauktas maksājumu karšu sistēmas darbības projekts un izstrādāti drošības pasākumi, kas palīdzēs kontrolēt risku. Lai uzzinātu, kāda no maksājumu sistēmām ir izdevīgāka priekš bankas, tika veikts vienas maksājumu sistēmas izvēles projekts. Rezultātā tika izdarīti secinājumi un iesniegti priekšlikumi maksājumu karšu sistēmas attīstības pieauguma tempiem Latvijā. Maģistra darba apjoms ir 98 lapaspuses, tas satur 37 tabulas, 29 attēlus, 5 formulas, 63 izmantotās literatūras avotus un 2 pielikumus.
Keywords banka, maksājumu karte, maksājumu sistēma, Visa, MasterCard, sistēmas risks, aizdomīgi darījumi, drošība, attīstība.
Keywords in English bank, payment card, payment system, Visa, MasterCard, systemic risk, suspicious transactions, safety, development.
Language lv
Year 2015
Date and time of uploading 27.12.2015 22:04:52