Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Pastāvīgo magnētu sinhronā ģeneratora maksimālās jaudas sekošanas algoritma izveide vēja iekārtām"
Title in English "Development of Maximum Power Tracking Algorithm of Permanent Magnet Syncrhronous Generator for Wind Turbines"
Department 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Alvis Sokolovs
Reviewer Mihails Gorobecs
Abstract Maģistra darbs ir veltīts invertora vadības algoritma izveidei, ar kuru iespējams noņemt maksimālu jaudu no vēja turbīnas pie dažādiem griešanas ātrumiem. Darba teorētiskajā daļa tiek apskatīti vēja enerģijas pārveidošana, sinhronais ģenerators ar pastāvīgiem magnetiem un tā lauka orientēta vadība, un dots priekšstats par maksimālās jaudas sekošanas algoritmiem. Darba praktiskajā daļā ir prezentēts vēja iekārtas Simulink modelis, ar kuru tika pārbaudīti divi maksimālās jaudas sekošanas algoritmi un to efektivitāte. Aprakstīti galvenie modeļa bloki. Tika implementēts maksimālās jaudas sekošanas algoritms Texas Instruments mikrokontrollerī TMS320F28027F. Darbs sastāv no 65 lpp., 50 attēliem, 6 tabulām, 4 pielikumiem un 18 informācijas avotiem.
Keywords Vēja turbīna, Maksimālās jaudas sekošana, Pastāvīgo magnētu sinhronais ģenerators
Keywords in English Wind turbine, Maximum power tracking, Permanent magnet synchronous generator
Language lv
Year 2015
Date and time of uploading 15.06.2015 06:12:40