Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Optimāla risinājuma izpēte rūpnieciski ražotai koka karkasa ēkas sienai Latvijas klimatiskajos apstākļos"; diplomprojekts "Ražošanas ēka ar noliktavu Rīgā"
Title in English "Research on the Optimal Solution for Prefabricated Timber Walls under the Climatic Conditions of Latvia"; Diploma Project "Production Building with Warehouse in Rīga"
Author Jānis Jankovskis
Department 02063 External and Part-Time Studies Department
Scientific advisor K.Kostjukovs
Reviewer M.Strožs
Abstract Diplomprojekts sastāv no pētnieciskās daļas „Optimāla risinājuma izpēte rūpnieciski ražotai koka karkasa ēkas sienai Latvijas klimataloģiskajos apstākļos” un no inženierprojekta „Ražošanas ēka ar noliktavu Rīgā”. Pētnieciskā daļa – veidota no divām sadaļām – literatūras apskata ar teorētiskajiem aprēķiniem un eksperimentālās daļas. Literatūras apskatā apskatītas koka karkasa paneļu īpašības un ražošanas tehnoloģijas kā arī siltumtehnisko aprēķinu noteikšanas veidi un veikti konkrēti teorētiskie aprēķini izvēlētajiem sienu paraugu tipiem. Eksperimentālajā daļā veikti mērījumi sienu paraugu veidiem laboratorijas un reālos ekspluatācijas apstākļos. Gala rezultātā veikts salīdzinājums un iegūts ekonomiskais pamatojums konkrēto sienu paraugu izvēlei. Inženierprojekta daļā projektēta ražošanas ēkas ar noliktavu Rīgā, Duntes ielā. Ēkas nesošās konstrukcijas tiks veidotas no līmētā koka elementiem, norobežojošās konstrukijcas no rūpnieciski ražotiem koka paneļiem. Šajā projekta daļā raksturota ēkas arhitektoniskais risinājums, teritorijas labiekārtojums, ēkai izvirzītās drošības un funkcionālās prasības kā arī siltumtehniskās un ugunsdrošības prasības. Projektā veikti kontrolaprēķina un dimensionēšana – trapecveida jumta sijai, kolonnai un kolonnas pamatam. Veikti aprēķini arī kolonnas savienojuma mezglam ar pamatu. Izstrādāts ekonomiskais salīdzinājums - līmētā koka, metāla un dzelzsbetona sijām vienāda slogojuma gadījumā. Darba gaitā izstrādāts būvdarbu veikšanas apraksts ar dažāda veida aprēķiniem, būvdarbu tehnoloģijas un darba drošības sadaļas. Kā atsevišķa sadaļa projektā iekļauti projekta ekonomiskā sadaļa ar kopējām būvdarbu izmaksām. Diplomprojekta sejumā ir 154 lapas, 63. Attēli (tsk. arī diagrammas), 22. tabulas; 9 rasējumu lapas A1 formātā.
Keywords Koka karkasa ēkas, siltumplūsma, siltumplūsmas mērījumi
Keywords in English Timber frame house, heat flow, heat flow measurements
Language lv
Year 2015
Date and time of uploading 09.06.2015 21:28:11