Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Dzelzsbetona konstrukciju aizsargkārtas izbūves precizitātes analīzes saskaņā ar 2.eirokodeksu” („Gājēju pārvads pār autoceļu A5”)
Title in English “Accuracy Analysis of Reinforced Concrete Protective Layer Construction in Accordance with Eurocode 2” (“Pedestrian Overpass over Road A5”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor I.Paeglīte
Reviewer A.Freimanis
Abstract Dzelzsbetons ir viens no mūsdienās visvairāk pielietotajiem būvkonstrukciju materiāliem. Tas ir ilgmūžīgs, izturīgs un viegli kopjams materiāls. Taču kā jau visiem materiāliem tam ir arī negatīvas īpašības. Dzelzsbetons sastāv no betona, kas ir mākslīgais akmens materiāls un tērauda stiegrām. Tērauds, ja tas nav aizsargāts no vides ietekmes var sākt rūsēt. Rūsas rezultātā tērauda stiegru šķērsgriezuma laukums var samazināties un konstrukcija var zaudēt savu nestspēju. Lai nodrošinātos pret vides iedarbi uz stiegrām dzelzsbetona konstrukcijās veido beton kārtu, kas aizsargātu stiegras. Kārtas biezums nedrīkst būt pārāk mazs, jo tas var nepildīt savu funkciju, kā arī tas nedrīkst būt pārāk liels, jo var atdalīties no konstrukcijas. Bakalaura darba mērķis ir analizēt aizsargkārtas izbūvi saskaņā ar 2.eirokodeksu. Darba ietvaros tiek apskatīta aizsargkārtas biezuma noteikšana pēc 2.eirokoda, precizitāte ar kādu ir jāuzbūve aizsargkārta un aizsargkārta izbūve kā tāda. Inženierprojekta daļā tika izstrādāts gājēju pārvada projekts pār valsts galveno autoceļu A5 pie pilsētas Piņķi. Piedāvājumam tika izstrādāti trīs priekšlikumi no kuriem beigās tika izvēlēts viens galējais variants. Izvēlētais variants sastāv no tērauda kopņu laiduma sistēmas. Pārvads sastāv no diviem 17.8m gariem laidumiem un rampām, kas noved pārvada lietotājus līdz zemei. Pārvada un rampu platums visas konstrukcijas garumā ir 2.8m. Darbs sastāv no 11 lapām, 23 attēliem, 11 tabulām, 5 literatūras avotiem un 10 būvkonstrukciju rasējumiem.
Keywords Dzelzsbetons aizsargkārta LVS-EN-1090 Gājēju pārvads
Keywords in English Reinforced concrete cover LVS-EN-1090 pedestrian overpass
Language lv
Year 2015
Date and time of uploading 01.06.2015 22:38:11