Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Fibroasfaltbetona sastāvi un to īpašību analīze” („Autoceļa P53 Dūči – Limbaži km 18,35 - 22,5 rekonstrukcija”)
Title in English “Compositions of Fiber-reinforced Asphalt-concrete and Analysis of Their Properties” (“Reconstruction of Road P53 Duci-Limbazi Section from 18.35km to 22.5km”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor V.Haritonovs
Reviewer
Abstract Bakalaura darba tēma ir "Fibroasfaltbetona sastāvi un to īpašību analīze". Darba mēķis ir salīdzināt asfaltbetona īpašības, ar tāda paša granulometriskā sastāva fibroasfaltbetona īpašībām. Tā kā ar katru gadu pieaug satiksmes intensitāte kā uz pasaules, tā uz Latvijas autoceļiem, nepieciešams meklēt risinājumu, kā uzlabot asfaltbetonu kvalitāti. Viens no variantiem ir izmantot SMA asfaltbetonu, tomēr to izmaksas ir daudz lielākas salīdzinot ar AC asfaltbetoniem, kuriem, pievienojot dažādu materiālu fibras iespējams panākt līdzvērtīgas īpašības SMA asfaltiem. Turklāt pavērtos lielāka iespēja izmantot Latvijā pieejamus minerālos materiālus. Inženierprojektā izstrādāta "Autoceļa P53 Dūči - Limbaži km 18.35 - 22.50 rekonstrukcija". Rekonstruējamā posma garums 4150 m, izveidotas 8 līknes, vairākās vietās trase virzīta pa jaunu vietu, tādā veidā uzlabojot satiskmes drošību. Darba apjoms 162 lpp, tajā iekļauti 43 attēli, 33 tabulas, 19 rasējumi, 5 pielikumi, 21 literatūras avots.
Keywords Fibroasfaltbetons, fibroasfalts, fibras
Keywords in English Fiber asphalt concrete, fiber asphalt, fiber
Language lv
Year 2015
Date and time of uploading 09.01.2015 19:44:25