Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Ledus sastrēgumu veidošanās pie tiltu balstiem izpēte un novēršanas metodes” („Tilta pār Varžupi projekts”)
Title in English „Research of Ice Congestion Formations near the Bridge Piers and Their Prevention Methods” („Project of the Bridge over Varzupe”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor A.Paeglītis
Reviewer
Abstract Šim bakalaura darbam ir divas daļas: bakalaura darba daļa un inženierprojekta daļa. Bakalaura darba daļas nosaukums ir Ledus sastrēgumu veidošanās pie tiltu balstiem. Izpēte un novēršanas metodes. Bakalaura darba daļas mērķis ir izpētīt ledus sastrēgumu rāšanas procesu upēs un izstrādāt rekomendācijas tilta projektēšanas stadijai sastrēgumu rāšanas novēršanai, gan pasākumiem, kas ir vērsti uz ledus sastrēgumu vai to seku reducēšanu vai nepieļaušanu, pēc tilta izbūves. Inženierprojekta daļā " Tilta pār Varžupi" tika izstrādāts jaunā autoceļa V1345 Ugāle Zūru dzirnavas 14.10 km tilta tehniskais projekts . Inženierprojekta daļas mērķis ir piedāvāt drošu, ekonomisko, racionālo tilta konstrukciju, kas nodrošinātu autotransporta atbilstošo diennakts intensitātei normālo kustību. Projekta ietvaros tika izstrādāti 3 tilta varianti un tika veikts to tehniski-ekonomiskais salīdzinājums. Izvēlētais variants ir dzelzsbetona plātnes vienlaiduma konstrukcija, garums 15 m, platums 8.2 m. Bakalaura darba (ar inženierprojektu) apjoms: izpētes un aprēķinu daļa 177 lpp; 10 rasējumi; 5 tabulas; 31 attēls; 45 literatūras avoti.
Keywords ledus sastrēgumi, ledus režīms, ledus lodzes, tiltu projektēšana
Keywords in English ice jams, ice formation, ice forces, bridge design
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 07.01.2015 19:49:27