Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language „Vidējo attālumu turboreaktīvās lidmašīnas konstrukcijas izstrāde un tās korpusa defektēšana un tehniskā apkope”
Title in English “Development of a Middle Range Jet Engine Aircraft Design, Detection of Flaws and Maintenance of the Body”
Author Ingvars Sutta
Department 15E00 Aeronautikas institūts
Scientific advisor Dr.habil.sc.ing., prof. Mārtiņš Kleinhofs
Reviewer Dr.habil.sc.ing., prof. Vladimirs Šestakovs
Abstract Bakalaura darbs ar projekta daļu: Vidējo attālumu turboreaktīvās lidmašīnas konstrukcijas izstrāde, tās korpusa defektēšana un tehniskā apkope. Autors : Ingvars Sutta Vadītājs: Dr.h.sc.ing. , Mārtiņš Kleinhofs Bakalaura darbā tika veikts lidmašīnas masas aprēķins, centrēšanas un slodzes aprēķins fizalāžas šķērsgriezumos, par prototipu minētajam aprēķinam tika izmantoti trīs vidējo attālumu gaisa kuģi. Aprēķina rezultātā tika noteikts, ka aprēķinātās slodzes fizalāžas šķērsgriezumā ir atbilstošas prasībām. Tas atļauj, daļu aizmugurējās fizalžās apšuvuma aizvietot ar perspektīvajiem materiāliem. Tādejādi radot iespēju izvairīties no korozijas šajās fizalāžas daļās, kā arī sekmēt lidojumu komfortu un samazinot izmaksas uz tehnisko apkopi. Projekta daļā tika izstrādātas arī 3 skices (lidmašīnas, fizalāžas šķērsgriezuma, fizalāžas struktūras skice). Darbā tika izpētīti pilotu logu kompozītmateriāli, tādejādi secinot, ka tos var izmantot arī kā fizalāžas apšuvumu. Tika izpētīti dažādi aviācijas korozijas veidi un ar to saistītās specifiskās apkopes. Darbs sastāv no ievada, pamatdaļas un secinājumiem. Pamatdaļa sastāv no 7.nodaļām.Darbs sastāv no 79 lapaspusēm, 9, tabulām, 94 formulām un tajā ir 27 attēli un izmantoti 23 literatūras avoti.
Keywords Vidējo attālumu turboreaktīvās lidmašīnas konstrukcijas izstrāde un tās korpusa defektēšana un tehni
Keywords in English Development of a Middle Range Jet Engine Aircraft Design, Detection of Flaws and Maintenance of the
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 29.05.2014 13:00:28