Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language "Kompozītmateriālu pielietošana lidmašīnu korpusa konstrukcijas tehnoloģiskā procesa izstrādāšana un korpusa remonta aprēķins”
Title in English “The Use of Composite Materials in the Process of Aircraft Body Production and Calculation of Body Repair”
Author Jurijs Dementjevs
Department 15E00 Aeronautikas institūts
Scientific advisor Dr.sc.ing., doc. Ēriks Ozoliņš
Reviewer Dr.habil.sc.ing., prof. Mārtiņš Kleinhofs
Abstract Autors: Jurijs Dementjevs, vadītājs: Ēriks Ozoliņš. Šajā darbā tiek apskatīti kompozītmateriāli, to raksturojums, pielietošanas metodes, priekšrocības un trūkumi. Kompozītmateriālu pielietošanas jomas nav ierobežotas. Kompozītmateriālu pielietošana nodrošina jaunu kvalitātes lēcienu dzinēja jaudas palielinājumā, enerģētikas un transporta iekārtās, ierīču un mašīnu masas samazinājumā. Arī dotais darbs ir veltīts no kompozītmateriāliem un šūnu konstrukcijām veidoto agregātu izgatavošanas tehnoloģijai. Darbā ir izskatīti no kompozītmateriāliem veidoto konstrukciju defektu iemesli un prasības bojāto konstrukciju remontam un salabotām konstrukcijām. Ir apskatīti tipveida kompozītkonstrukciju remonta tehnoloģiskie procesi. Kvalifikācijas darbs sastāv no ievada, vēstures, galvenās daļas, kuru veido 7 nodaļas, un nobeiguma. Aprakstošā daļa ir 79 lapaspuses. Darbā ir 58 attēli. Darbs ir sarakstīts latviešu valodā.
Keywords Kompozītmateriāli, pielietošanas metodes, priekšrocības un trūkumi, masas samazinājums.
Keywords in English Composite materials, methods of use, the advantages and disadvantages, reducing the mass.
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 27.05.2014 15:27:30