Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Cietējoša betona elastības moduļa sasniegšanas ātruma izpēte” („Galvenās ielas rekonstrukcija Sauleskalnā, Krāslavas novada, Kombuļu pagastā”)
Title in English „Research of Curing Concrete Elastic Modulus Consummation Speed” („Reconstruction of the Main Street in Sauleskalns Kraslavas Territory Kombulu Rural Municipality”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor V.Straupe
Reviewer prof. A.Paeglītis
Abstract ANOTĀCIJA Bakalaura tēma ir Cietējoša betona elastības moduļa sasniegšanas ātruma izpēte. Bakalaura darba mērķis ir izpētīt cietējoša betona elastības moduļa sasniegšanu ātrumu. Mērķa sasniegšanai tika izvirzīti sekojoši uzdevumi - 1. Analizēt pieejamo teorētisko un zinātnisko literatūru par betonu fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām; 2. Analizēt pieejamo teorētisko un zinātnisko literatūru par betonu sastāva un izgatavošanas tehnoloģiju ietekmi uz tā elastības moduļa sasniegšanas ātrumu; 3. Veikt ekonomisko analīzi par betonu sastāva un izgatavošanas tehnoloģiju ietekmi uz tā elastības moduļa sasniegšanas ātrumu; 4. Izdarīt secinājumus. Bakalaura darba pirmajā daļā ir aplūkoti betonu veidi un to fizikāli ķīmiskās īpašības. Savukārt bakalaura darba otrajā daļā veikti inženiertehniskie aprēķini, lai noteiktu dažādu sastāvu betonu elastības moduļa ātruma sasniegšanu. Visbeidzot bakalaura darba trešajā daļā ir veikta dažādu betonu saimnieciskā izdevīguma analīze Latvijas teritorijā, balstoties uz to, ka katram betona sastāvam ir atšķirīgs elastības moduļa sasniegšanas ātrums. Sauleskalna galvenās ielas rekonstrukcijas projekta mērķis ir panākt esošās ielas atbilstību visiem Latvijas Republikā spēkā esošajiem standartiem, tādā veidā uzlabojot braukšanas kvalitāti un satiksmes drošību šajā ielā. Sauleskalna galvenās ielas rekonstrukcijas projekts paredz brauktuves sašaurinājumu, ceļa mezglu pārbūvi atbilstoši satiksmes intensitātes datiem un mezgla caurlaidspējas aprēķinam. Būvprojekta ietvaros paredzēts izbūvēt autostāvvietas, gājēju ietves, nobrauktuves uz privatmaju pagalmiem un citām teritorijām. Tiek paredzēta pilnīga ielas segas rekonstrukcija, un slēgtās ūdensnovades sistēmas izveide. Kopējais rekonstruējamās ielas garums ir 930 metri. Bakalaura darbs satur 147 lpp., 72 attēlus, 37 tabulas un 36 bibliogrāfiskos avotus. Atslēgvārdi betons, stiprība, elastības modulis, ātrums, cements.
Keywords betons, stiprība, elastības modulis, ātrums, cements
Keywords in English concrete, compressive strength, modulus of elasticity, speed, cement
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 13.05.2014 11:09:35