Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Uzņēmumu un organizāciju vadīšana
Nosaukums Darbības stratēģijas izstrāde un ieviešana tiešsaites multi - pārdošanas tirdzniecības centra "MakersBay.com" darbības uzsākšanai.
Nosaukums angļu valodā Development and Implementation of Operational Strategy for a Start-up Online Multi-vendor Shopping Mall “MakersBay.com”.
Struktūrvienība 01B00 Rīgas Biznesa skola
Darba vadītājs A.Dzedons
Recenzents A.Koliškins
Anotācija Abstract (in Latvian) Darba nosaukums: Darbības stratēģijas izstrāde un ieviešana tiešsaites multi - pārdošanas tirdzniecības centra "MakersBay.com" darbības uzsākšanai. Šī diplomdarba galvenais mērķis ir izstrādāt ilgtspējīgu darbības stratēģiju uzņēmumam MakersBay, kurš darbojas e-komercijas jomā. MakersBay.com ir tiešsaistes pārdošanas platforma, ar koncentrāciju uz 3D drukāšanas aparatūras masu tirgus un saistītam precēm. Tas koncepcija balstās uz jaunam tirgus iespējam, kas parādījās kopā ar palielināto sabiedrības interesi par 3D drukāšanu. Uzņēmuma biznesa modelis ir balstīts uz starpnieka principa. Darbības stratēģijas izstrāde balstās uz organizācijas mērķu, ārējās un iekšējās vides faktoru analīzes. Tiek uzskatīts, ka jaunā darbības stratēģija palīdzēs MakersBay panākt ilgtspējīgu izaugsmi un sasniegt savus tirgus daļas apgūšanas mērķus. Analīze ietver kvalitatīvo un kvantitatīvo tirgus un uzņēmējdarbības vides pētījumu un ir balstīta uz 3 posmu metodes: ieejas datu vākšana un novērtēšana, alternatīvo stratēģisko risinājumu izstrāde un lēmuma pieņemšana. Pamatojoties uz analīzes rezultātiem tika izstrādāta ilgtspējīga darbības stratēģija un stratēģijas īstenošanas plāns. Pētījumā ir izmantoti dati no internetā pieejamiem rakstiem, kas apkopo informāciju par e-komerciju un 3D drukāšanu, kā arī tirgus analīzes un stratēģiskas plānošanas teorētiska literatūra. Kopumā, MakersBay uzņēmējdarbības koncepcijai ir liels izaugsmes potenciāls, taču rezultāts ir ļoti atkarīgs no tirgus apstākļiem, jo 3D drukāšanas nozare ir agrīnā attīstības stadijā. Darba rezultāta kvalitāte ir ierobežota uzņēmuma vēsturisko datu trūkuma dēļ. Šis diplomdarbs ir izveidots angļu valodā un ietver no 19 datu tabulas, 6 bildes un 1 pielikums.
Atslēgas vārdi Darbības stratēģija; MakersBay.com; start-ups; 3D drukāšana
Atslēgas vārdi angļu valodā Operational strategy; MakersBay.com; start-up; 3D printing
Valoda eng
Gads 2014
Darba augšupielādes datums un laiks 13.01.2014 17:09:10