Anotācija |
ANOTĀCIJA
Maģistra darbs sastāv no aprakstošās, jeb teorētiskās daļas un pētnieciskās daļas.
Maģistra darba tēma ir: „Tēraudbetona siju efektivitātes analīze”
Darba mērķis ir analizēt tēraudbetona siju pielietošanas efektivitāti atkarībā no siju laiduma un siju soļa, kā galveno elementu pielietojot velmētus tērauda dubult–T profilus.
Maģistra darba pirmajā daļā ir apkopota informācija par tēraudbetona sijām, to konstrukciju veidiem un darbības principiem, par tēraudbetona siju pielietojumu konstrukcijās laika posmā no tēraudbetona konstrukciju pielietošanas pirmsākumiem līdz mūsdienām. Darba gaitā apkopota informācija par tēraudbetona siju projektēšanu un aprēķiniem.
Pētnieciskajā daļā ir aprēķinātas un dimensionētas četrdesmit tērauda sijas ar nesaistītu klāju, četrdesmit tēraudbetona sijas ar betona klāju un četrdesmit tēraudbetona sijas ar komplekso klāju. Sijas tiek aprēķinātas pie siju soļiem 2m, 3m, 5m, 6m un pie siju laidumiem 6m, 8m, 10m, 12m, 14m, 16m, 18m, 20m. Pēc aprēķināšanas un dimensionēšanas šīs sijas tiek savstarpēji salīdzinātas pie konkrēta sijas soļa un sijas laiduma, sijas tiek salīdzinātas pēc sijas svara, tas ir pēc tērauda patēriņa sijā pie noteikta sijas soļa un laiduma. Maģistra darbā ir salīdzināta arī siju efektivitāte jeb materiāla ekonomija procentos salīdzinājumā ar parastu siju ar nesaistītu klāju, salīdzināta siju stiprības rezerve, lai noskaidrotu cik efektīvi tiek izmantots izvēlētais profils.
Darba rezultātā konstatēts, ka pielietojot velmētus dubult – T profilus kā galveno nesošo elementu lielāka tērauda ekonomija ir izvēloties tēraudbetona siju konstrukcijas risinājumus.
Darba nobeigumā ir izdarīti secinājumi un pievienots izmantotās literatūras saraksts. Darba apjoms ir 86 lappuses, 41 attēls, 36 grafiki un 7 tabulas. |