Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums "Slimnieku un invalīdu aprūpes mehānisko palīgierīču konstrukciju analīze un modernizācija "
Nosaukums angļu valodā "Design Analysis and Modernization of Mechanical Nursing Auxiliaries for Sick and Disabled Persons "
Struktūrvienība 25600 Mehānikas un mašīnbūves institūts
Darba vadītājs docents (praktiskais) Jānis Kaņeps
Recenzents asociētais profesors Igors Tipāns
Anotācija Darbs ir sadalīts divās daļās. Darba pirmajā daļā tiek aprakstīta invaliditāte, tās veidi un cēloņi. Tiek apskatītas mehāniskās palīgierīces, kuras ir paredzētas invalīdiem ar kustību traucējumiem. Kā viena no galvenajām palīgierīcēm ir invalīdu ratiņkrēsls. Projekta realizācijā darba autors izmanto standarta invalīda ratiņkrēslu (ISO 7176-1). Tiek apskatīta un analizēta ratiņkrēslu statiskā stabilitāte, kad tas atrodas uz slīpas virsmas. Darba otrajā daļā tiek izveidoti un analizēti mehānismi, ar kuru palīdzību var regulēt standarta ratiņkrēsla atzveltni, lai uzlabotu ratiņkrēslu stabilitāti, kā arī tiek veikti nepieciešamie aprēķini. Darba beigās ir apkopoti secinājumi par visu darbu, un par konkrēto ratiņkrēslu atzveltnes mehānismu.
Atslēgas vārdi Slimnieku un invalīdu aprūpes mehānisko palīgierīču konstrukciju analīze un modernizācija
Atslēgas vārdi angļu valodā Design Analysis and Modernization of Mechanical Nursing Auxiliaries for Sick and Disabled Persons
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 10.06.2013 16:55:56