Anotācija |
Par spīti jaucējprogrammu nenoliedzamai popularitātei, to vide vēl ir attīstības stadijā. Izgūstot un jaucot datus no dažādiem avotiem, tai skaitā, ārējiem, nākas saskarties ar vairākiem apsvērumiem un veikt dažādas izvēles. Nedz literatūrā, nedz industrijā nav vienotā veidā definēti problēmu apgabali. Pašreizējā situācija nerada skaidrību, kam jākoncentrējas izstrādē un kā panākt apmierinošu rezultātu.
Darba mērķis - sniegt rekomendācijas jaucējprogrammu izstrādes procesa efektivitātes uzlabošanai. Mērķa sasniegšanai tika izpētītas jaucējprogrammas tīmekļa kontekstā, to veidi un izstrādes atšķirības, veicot literatūras analīzi, identificētas sešas problēmas un izaicinājumi izstrādes procesā - standartizācija, starpdomēnu komunikācija un drošība, atkarība no ārējā datu avota, legalitāte, datu integrācija un prezentācija, izpētīta jaucējprogrammu izstrādes prakse, definētas rekomendācijas un izstrādāta demonstrācijas jaucējprogramma, balstoties uz definētajām rekomendācijām.
Izstrādes procesa efektivitātes uzlabošanai piedāvāti risinājumi, kā samazināt atkarību no ārēja datu avota, izvairīties no servisa lietošanas nosacījumu pārkāpumiem, kā plānot izstrādi, kā prezentēt jaucējprogrammu, lai tiktu ievēroti vienkāršības un lietojamības principi. Kopumā tika definēta 21 rekomendācija sešiem izstrādes aspektiem. Rekomendācijas veiksmīgi pielietotas patērētāju tipa jaucējprogrammas izstrādē, paaugstinot tās neatkarību, izturību pret izmaiņām un lietojamību. Nepieciešami papildus testi, pielietojot rekomendācijas arī citu veidu jaucējprogrammām.
Tiek secināts, ka jaucējprogrammu izstrādei nepieciešams ne tikai izstrādes ietvars, bet arī labāki lietojumprogrammu saskarņu standarti.
Darba apjoms - 120 lpp., 3 tabulas, 8 attēli un 16 pielikumi. |