Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Enerģētika un elektrotehnika
Nosaukums "Hidroagregātu rekonstrukcija energosistēmas optimālai darbībai un energoapgādes drošumam"
Nosaukums angļu valodā "Reconstruction of hydro units to ensure optimal operation of power system and to improve the security of power supply"
Struktūrvienība 27200 Enerģētikas institūts
Darba vadītājs O.Linkēvičs
Recenzents
Anotācija Maģistra darbā ir aplūkota Daugavas HES hidroagregātu rekonstrukcija energosistēmas optimālai darbībai un energoapgādes drošuma nodrošināšanai. Šim nolūkam tika izpētīta hidroenerģija un tās izmantošana Latvijas energosistēmā, Daugavas HES hidroagregātu rekonstrukcijas pamatojums un jaunas HES celtniecības iespējas uz Daugavas Latgales reģionā. Papildus tam ir veikta padziļināta jaunā Eiropas vienotā ENTSO-E tīkla kodeksa analīze ģeneratoru pieslēgšanai tīklā un salīdzināšana ar Latvijas esošo tīkla kodeksu. Izmantojot izpētes un analīzes datus, izstrādāts Rīgas HES modelis Matlab/Simulink datorprogrammas vidē. Modelēšanas gaitā iegūtie rezultāti apstiprina Rīgas HES darba gatavību strādāt un nodrošināt ENTSO-E tīkla kodeksā noteiktās prasības. Apkopojot visu sadaļu iegūtos rezultātus, tika iegūts konkrēts priekšstats un priekšlikumi par nepieciešamo turpmāko rīcību Daugavas HES uzlabošanas pasākumiem. Maģistra darba kopajpoms ir 88 lappuses, tas satur 43 attēlus, 31 tabulas un 2 pielikumus, kā arī tajā ir atsauces uz 23 informācijas avotiem.
Atslēgas vārdi Hidroagregātu rekonstrukcija, Daugavas hidroelektrostacijas, ENTSO-E tīkla kodeksa prasības.
Atslēgas vārdi angļu valodā ENTSO-E network code requirements, reconstruction of hydro units, Hydrostations on river Daugava
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 03.06.2013 22:56:56