Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Enerģētika un elektrotehnika
Nosaukums "Pārslēdzamu polu unificētas magnētiskās sistēmas magnētiskā lauka izpēte izvirzītu polu elektriskajās mašīnās"
Nosaukums angļu valodā "Study of pole switch unified magnetic systems magnetic field in salient pole electrical machines"
Struktūrvienība 27200 Enerģētikas institūts
Darba vadītājs A.Zviedris
Recenzents
Anotācija Šajā darbā tiek apskatīti dažādi taisnstūra formas induktora konstrukcijas varianti izvirzītu polu elektriskajai mašīnai. Izveidotās konstrukcijas novērtētas, salīdzinot ar jau sērijveida ražošanā esošu elektrisko mašīnu, kurai veikts elektromagnētisko parametru kontrolaprēķins. Darbā aplūkota mūsdienu pieredze taisnstūra formas induktora izveidošanā un dots magnētisko sistēmu vispārīgs raksturojums. Elektriskās mašīnas magnētiskā sistēma ir izveidota tā, lai mašīnu var izmantot gan kā sinhrono, gan kā līdzstrāvas mašīnu, gan divpolu, gan četrpolu režīmā. Atkarībā no darba režīma parādītas enkura tinuma shēmas. Magnētiskā lauka izpētei veikta magnētiskā lauka matemātiskā modelēšana ar galīgo elementu metodi, izmantojot datorprogrammas QuickField un FEMM. Darbā kopapjoms ir 80 lappuses, kas satur 77 attēlus, 6 tabulas, un tajā ir atsauces uz 18 informācijas avotiem.
Atslēgas vārdi Taisnstūra formas induktors, magnētiskā lauka modelēšana
Atslēgas vārdi angļu valodā rectangular inductor designs, magnetic field
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 01.06.2013 15:56:48