Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids inženiera profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Enerģētika un elektrotehnika
Nosaukums "Vēja elektrostaciju, kā arī citu atjaunīgo energoresursu izmantojošo elektrostaciju jaudas regulēšanas iespēju izpēte"
Nosaukums angļu valodā "The research of capacity regulation capability of wind farms and other types of renewable energy resources"
Struktūrvienība 27200 Enerģētikas institūts
Darba vadītājs O.Linkevičs
Recenzents
Anotācija Inženierprojektā tiek veikta vēja elektrostaciju, un citu atjaunīgo energoresursu izmantojošo elektrostaciju jaudas regulēšanas iespēju izpēte. Inženierprojektā izstrādes procesā tika veikti teorētisko materiālu pētījumi, kā arī četri praktiskie pētījumi. Darba teorētiskajā daļā tiek atspoguļota teorētiska informācija par VES jaudas regulēšanas tehnoloģijām un metodēm, kas nodrošina jaudas regulēšanas iespējas uzlabošanu un jaunu AER spēkstaciju integrēšanu energosistēmā. Darba praktiskajā daļā ir aprakstīti sekojošie praktiski veiktie pētījumi: Igaunijas VES ģenerācijas prognožu izpēte 01.2012 01.2013; VES aktīvās jaudas regulēšanas modelēšana sistēmas perturbāciju gadījumos; VES reaktīvās jaudas regulēšanas modelēšana sistēmas perturbāciju gadījumos; Latvijas energosistēmas darbības modelēšana pieņemot, ka energosistēmā ir ievesta 1000MW vēja elektrostacija. Inženierprojekts sastāv no četrām daļām, tā apraksts izpildīts uz 140 lpp. teksta, tajā skaitā 88 attēli, 13 tabulas, 14 pielikumi, 63 literatūras avotiem un grafiskās daļas četras A1 formāta lapas un viena A2 formāta lapa.
Atslēgas vārdi VĒJA ELEKTROSTACIJAS, AKTĪVĀ JAUDA, REAKTĪVĀ JAUDA
Atslēgas vārdi angļu valodā WIND POWER PLANTS, ACTIVE CAPACITY, REACTIVE CAPACITY
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 01.06.2013 12:57:53