Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Medicīnas inženierija un fizika
Nosaukums Elektru starojuma absorbcijas un izkliedes īpašības uz volframa bāzes mikro strukturētā kompozītmateriālā.
Nosaukums angļu valodā Proporties of electron absorption and dispersion in micro structured tungsten composite material.
Struktūrvienība 25200 Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūts
Darba vadītājs Jurijs Dehtjars/Galina Boka/Juris Baumanis
Recenzents
Anotācija Darba mērķis. Izstrādāt jaunu materiālu staru terapijas procedūrām, pacientiem, kam nepieciešama īpaši svarīgu orgānu piesegšana. Izmērīt materiāla absorbciju un izkliedes faktorus gan uz virsmas, gan dziļumā. Darba uzdevumi. Izstrādāt metodi eksperimentu veikšanai gan absorbcijas novērtējumam, gan izkliedes mērīšanai uz virsmas un dziļumā. Salīdzināt iegūtos mērījumus ar līdz šim izmantoto metāla sakausējumu un izvērtēt, vai šāda tipa materiāls var tikt izmantots staru terapijas procedūru laikā. Darba saturs. Apskatīta radiācijas terapija kā ārstēšanas metode un tajā pielietojamie starojumi. Aplūkots kompozītmateriāla izgatavošanas process un volframa īpašību atkarība no daļiņu izmēra. Aprakstīta eksperimenta metode absorbcijai, iegūtie rezultāti, kā arī eksperimenta metode izkliedei uz virsmas un dziļumā, iegūtie rezultāti un darbs ar filmu apstrādes programmu Verisoft. Veikts novērtējums iespējai kompozītmateriālu pielietot staru terapijas procedūru laikā. Darba rezultāti. Analizēts materiāla caurlaidības koeficients atkarībā no enerģijas izmaiņas. Iegūti rezultāti, ka metāla caurlaidības koeficients tomēr ir mazāks. 3% tolerances robežās kompozītmateriāls iekļaujas pie enerģijām 4, 6, 9,un 12MeV, bet pie 16MeV un 20MeV pārsniedz tolerances robežas. Analizēti izkliedes mērījumi. Uz virsmas, gan dziļumā, gan pie bloku malām, metāla doza ir lielāka par kompozītmateriāla radīto. Lauka vidū doza svārstās atkarībā no enerģijas. Aplūkojot dziļuma līknes, dozas svārstās atkarībā no enerģijas, bet maksimumā maksimālu tuvojas viena otrai. Darba ievietoti 14 attēli, 4 tabulas, 38 grafiki. Darba apjoms sastāda 51 lappusi.
Atslēgas vārdi Elektronu starojums, volframa absorbcija un izkliede, aizsargājošs materiāls, staru terapija
Atslēgas vārdi angļu valodā Electron irradiation, tungsten absorption and scattering, shielding material, radiation therapy
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 29.05.2013 12:09:33