Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Aviācijas transports
Nosaukums „Dzinēju saimes PS-90A darba lāpstiņu bojājumu ietekme uz kompresora pakāpes raksturlīknēm.”
Nosaukums angļu valodā „Influence of Rotor Blades on the Characteristics of Damage Stage of the Compressor Engine PS-90A Collection.”
Struktūrvienība 25100 Aeronautikas institūts
Darba vadītājs Dr.sc.ing., doc. I. Ozoliņš
Recenzents Mg.sc.ing., inž. E. Lejnieks
Anotācija ANOTĀCIJA Bakalaura darba tēma ir "Dzinēju saimes PS-90A darba lāpstiņu bojājumu ietekme uz kompresora pakāpes raksturlīknēm". Darbā tiek izskatīts dzinēja PS-90A ventilators un zemspiediena kompresors kopumā, ka arī ventilatora darba lāpstiņas un tās raksturīgie bojājumi. Darba galvenais mērķis ir izpētīt un izanalizēt mūsdienīga turboventilatora dzinēja ventilatora raksturlīkņu pasliktināšanās intensitāti atkarībā no darba lāpstiņas bojājuma lieluma un izvietojuma zonas, un noteikt spriegumu un deformāciju sadalījumu ventilatora lāpstiņā ar dažādu lielumu iecirtumiem tajā. Darbā aprēķiniem tiek pieņemti dzinēja PS-90A oriģinālā izmēra ventilatora ar bustera pakāpēm aprēķina modeļi ar nelieliem konstrukcijas vienkāršojumiem. Ventilatora ar bustera pakāpēm fragmenta daļas, kā arī papildus nepieciešamie elementi tika projektēti datorprogrammā Solid Works un tālākie aprēķini, pielietojot datormodelēšanas principu, tika veikti datorprogrammā Solid Works. Dotā darba rezultātā tika noteikts, ka lāpstiņu visbiežākās bojājuma zonas (parasti iecirtumu un iesitumu veidā) ir perifērijas zonas, kas izkārtotas virs pretvibrāciju plauktiem. TRDD PS-90A ventilatora pakāpes, ar darba lāpstiņu priekšējās šķautnes bojājumu, raksturlielumu aprēķina rezultāts parādīja, ka neskatoties uz to, ka remonta laikā bojājums tiek noslīpēts, tās dziļums paliek diezgan ievērojams (5 mm), un tās negatīvā ietekme uz aksiālā kompresora pakāpes raksturlielumiem ir diezgan ievērojama. Darbs uzrakstīts latviešu valodā, satur ievadu, 14 nodaļas, secinājumus, literatūras sarakstu, pielikumu, 41. attēlu, kopā 89 lapaspuses.
Atslēgas vārdi Lāpstiņa, dzinējs PS-90A, ventilators, busters, kompresors, iecirtums.
Atslēgas vārdi angļu valodā Engine PS-90A collection, the fan, the compressor , boost pump, damaged input edge, rotor blades.
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 29.05.2013 11:27:25