Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Tērauda rievsienas būvbedres norobežošanā, aprēķina metožu salīdzinājums, enkurojuma un stiprinājumu aprēķins” („Ceļa pārvada pār autoceļu A2Vangažos rekonstrukcijas projekts”)
Nosaukums angļu valodā „The Steel Sheet Piling in Delimitation of the Foundation Ditch, Comparison of Calculation Methods, Calculation of Ancorage and Fasteners” („Reconstruction Project of Overpass over Road A2 in Vangazi”)
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs Lekt. A.Paeglītis
Recenzents M.Sc.ing. J.Blūmiņš
Anotācija Diplomdarbs sastāv no divām daļām bakalaurdarba un inženierprojekta. Bakalaurdarba tēma ir Tērauda rievsienas būvbedres norobežošanā, aprēķina metožu salīdzinājums, enkurojuma un stiprinājuma aprēķins. Darbā apskatīta rievsienu risinājumu un sistēmu veidu attīstība līdz mūsdienām, kā arī apkopotas dažāda veida rievsienas, minot to plusus un mīnusus, atbilstošākos pielietošanas apstākļus un variantus. Tāpat bakalaurdarbā tika veikti analītiski aprēķini rievsienu nepieciešamā iedziļināšanas dziļuma noteikšanai atkarībā no sienas augstuma un grunts raksturlielumiem. Aprēķins tika veikts gan pēc krievu standartu (SNIP) prasībām, gan Eurokoda un iegūtie rezultāti salīdzināti. Bakalaurdarba nobeigumā lasītāji tiek iepazīstināti ar rievsienu stiprinājumiem un to veidiem, savukārt pielikumos var apskatīt fotofiksācijas ar būvbedres norobežošanai izmantoto rievsienu risinājumiem būvniecībā apsekotajos objektos. Inženierprojekta daļā tika veikts ceļa pārvada pār autoceļa A2 Vangažos rekonstrukcijas projekts. Rekonstrukcijas mērķis bija izstrādāt ekonomiski atbilstošu, pamatotu, un apstākļiem piemērotas būves projekta izstrādi. Darbā tiek apraksīta esošā situācija un veikta skiču projekta izstrāde trīs variantiem, no kuriem tiek izvelēts galvenais variants tehniskajam projektam. Tā izstrādei tiek veikti gan aprēķini ar galīgo elementu metodi, izmantojot datorprogrammu RFEM, gan galveno konstrukciju aprēķins analītiski ar datorprogrammu IQ100 un Excel palīdzību. Bakalaurdarbs ar inženierprojektu satur: 194 lappuses, 25. attēlus, 12. tabulas un 12.rasējumi. Darba izstrādei izmantoti 20 literatūras avoti.
Atslēgas vārdi Tērauda rievsienas tēraudbetona pārvads;
Atslēgas vārdi angļu valodā steel sheet piles; steel-concrete overpass
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 17.01.2013 23:58:31