Anotācija |
Maģistra darba pirmajā daļā tika raksturotas pašvaldību darbības pamatfunkcijas un pienākumi, izpētītas par reģionālo attīstību atbildīgās institūcijas, to darbības metodes, noskaidroti galvenie darbības principi un atbalsta instrumenti, apkopota pašvaldību darbību un uzņēmējdarbību regulējošā likumdošanas bāze, nodokļu un nodevu politika, apkopota teorētiskā informācija par pašvaldības iespējām veicināt uzņēmējdarbību, izpētīti pašvaldības rīcībā esošie uzņēmējdarbības veicināšanas metožu teorētiskie aspekti, kā arī izpētīti teritoriju mārketinga pasākumi.
Maģistra darba otrajā daļā tiek sniegts pētījuma objekta vispārīgs raksturojums, salīdzināta demogrāfiskā situācija, tehniskā un sociālā infrastruktūra, dabas resursi un tūrisma attīstība, izstrādāta uzņēmējdarbības vides salīdzinošā analīze, kas ietver ekonomisko pamatrādītāju analīzi, uzņēmējdarbības aktivitātes novērtējumu, esošo nozaru raksturojumu, bezdarba rādītājus. Šajā daļā tika veikta arī pašvaldības finanšu resursu analīze.
Maģistra darba trešajā daļā, pamatojoties uz iepriekš izpētīto un izvērtēto, autors piedāvā vairākus pasākumus, ar kuru palīdzību pašvaldībām ir iespējams veicināt uzņēmējdarbību savā administratīvajā teritorijā. Būtiskākie priekšlikumi ir informācijas piegāde iedzīvotājiem, konsultāciju un apmācību veikšana, uzņēmējdarbības speciālistu piesaiste, uzņēmējdarbību veicinošas nodokļu politikas un infrastruktūras ieviešana, kā arī novada mārketinga pasākumi. Veikts pasākumu ekonomikā pamatojuma aprēķins.
Secināts, pašvaldības ir ieinteresētas lokālās uzņēmējdarbības attīstībā, tomēr, tās nepietiekami efektīvi izmanto visus tai pieejamos uzņēmējdarbības veicināšanas līdzekļus un instrumentus, kā arī nenovērtē savu lomu vietējās ekonomiskas procesos.
Darbs sastāv no ievada, trim daļām, secinājumiem un priekšlikumiem, bibliogrāfiska saraksta. Darba apjoms ir 108 lpp., tajā iekļauti 39 attēli un 15 tabulas. Maģistra darbā ir izmantoti 56 avoti. |