Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Enerģētika un elektrotehnika
Nosaukums "Daudzpolu vējģeneratoru magnētisko lauku matemātiskā modelēšana, izmantojot datorprogrammu QUICKFIELD"
Nosaukums angļu valodā "Usage of QuickField Software for Mathematical Modelling of Magnetic Fields in the Multipolar Wind Generators"
Struktūrvienība 27200 Enerģētikas institūts
Darba vadītājs E.Kamoliņš
Recenzents
Anotācija Darbs veltīts mazjaudas vēja enerģētisko iekārtu tiešās piedziņas daudzpolu sinhrono ģeneratoru ar ierosmi no pastāvīgajiem magnētiem magnētisko lauku matemātiskai modelēšanai, pielietojot datorprogrammas kompleksu QuickField. Darbs sastāv no ievada, trijām nodaļām un nobeiguma. Darba apjoms ir 62 lpp., t. sk. 44 attēli un 2 tabulās. Darbā izmantoti 10 informācijas avoti. Pirmajā nodaļā apskatīti vēja enerģijas elektromehāniskie pārveidotāji, to konstrukcijas, ka arī aprakstīti mūsdienu izmantojamie pastāvīgie magnēti un to pamatparametri. Tiek apskatīta tēmas aktualitāte Eiropas Savienības robežās, pamatojoties uz Eiropas Vēja Enerģijas Asociācijas (EWEA) izklāstītiem scenārijiem. Tiek uzdots vējģeneratora topoloģiskais modelis. Otrajā nodaļā tiek izpētītas magnētiska lauka pētīšanas metodes, ka arī tiek aprakstīta QuickField programmatūras darbība. Apskatīti QuickField kompleksa magnetostatiskiem vienādojumi. Trešajā nodaļā uzdoti topoloģiskā modeļa parametri, aprakstītas QuickField programmatūras īpatnības, ka arī parādītas rezultātu izvades un apkopošanas iespējas. Tiek aprakstīti QuickField darba funkcijas un instrumenti.
Atslēgas vārdi Daudzpolu vējģeneratoru magnētisko lauku matemātiskā modelēšana,datorprogrammā QUICKFIELD
Atslēgas vārdi angļu valodā QuickField Software for Mathematical Modelling of Magnetic Fields in the Multipolar Wind Generators
Valoda lv
Gads 2012
Darba augšupielādes datums un laiks 15.06.2012 16:50:13