Anotācija |
Diplomprojektā aplūkots teorētiskais materiāls par mikro koģenerāciju iekārtām. Tika savākti fakti par mikro sistēmu izplatību un attīstības līmeni Eiropā un pasaulē. Veikts apraksts par iespējamo mikro koģenerācijas uzstādīšanas procedūru Latvijā. Apkopota informācija par galveno mikro koģenerāciju ražotāju vadošām iekārtām. Tika izvērtēta nākotnes vīzija mikro koģenerāciju potenciālajā attīstībā.
Darbā ir sniegts ieskats Stirlinga dzinēja modelēšanā un tehnisko parametru risinājumos. Izpētot mikro iekārtu darbības pamatprincipus, izstrādātas un aprakstītas mikro koģenerācijas pieslēguma principiālās shēmas. Tika veikts mikro koģenerāciju un tradicionālo ūdens sildāmā katlu izmaksu salīdzinājums, kas ir pamatots ar interaktīviem aprēķiniem. Aprēķini apkopoti atsevišķi izstrādātā programmā.
Diplomprojekta Mikro koģenerācija darba mērķis ir izpētīt izplatītāko mikro koģenerāciju iekārtu veidus, un veikt tehniski ekonomisko pamatojumu par mikro koģenerāciju ieviešanas procesu Latvijā, īpašu uzmanību veltot Stirlinga dzinējam.
Izvirzītā hipotēze: Lai ieviestu mājsaimniecībās mikro koģenerācijas, ir nepieciešams finansiālais atbalsts
Darbs sastāv no 2 sadaļām, 77 lapaspusēm, 8 tabulām, 17 attēliem, 6 pielikumiem, tika izmantoti 53 literatūras avoti. |