Anotācija |
Maģistra darbs tika izstrādāts lai izpētītu pieejamo informāciju par fibrobetonu un izpētītu fibru orientācijas ietekmes pētīšanai liektos elementos un fibrobetona stiprības parbaužu eksperimentiem pēc LVS EN standartos dotas metodikas.
Maģistra darba mērķa sasniegšanai veikti šādi uzdevumi:
- Izpētīta tehniskā un zinātniskā literatūra par fibrobetonu;
- Veikt pētījumus un pārbaudes fibrobetona stiprības liecē;
- Izdarīti secinājumi un doti ieteikumi par fibras iestradašanas paņemieniem
Darbs sastāv no divām daļām: teoretiskās un praktiskās. Darba 1.daļā tika apskatīta informācija par jaunāko tehnoloģiju būvmateriālu-fibrobetonu, īpašībām veidiem, šķiedru tipiem un ietekmi uz fibrobetonu atkarībā no fibru orientācijas un novietojuma un fibrobetona deformatīvās īpašības atkarība no slogojuma pakāpes.
Otrā daļā tika pētīta neviendabīgais fibrobetons, fibru Dramix, Top Floor, Twincons orientāciju un novietojumu fibrobetonā, ka arī deformatīvās īpašības atkarība no slogojuma pakāpes.
Balstoties gan uz literatūrā apkopotās informācijas analīzi, gan veiktajiem eksperimentiem var konstatēt, ka izstrādāto paraugu stiprība liecē, izmantojot neviendabīgo fibrobetonu efektīvāku izstrādāšanas tehnoloģiju, ir lielāka nekā paraugiem, kuri veidoti, izmantojot tradicionālo homogēna fibrobetona izgatavošanas paņēmienu. Pētījumos tika apstiprināts, ka, izvietojot fibras liektam elementam stiepes spriegumu zonā un virzienā, ta stiprība ievērojami palielinās.
Kopumā darba izstrādē izmantoti 16 literatūras avoti latviešu, angļu valodā, kā arī Interneta resursi.
Diplomdarba apjoms 76 lappuses, darbā iekļauti 50 attēli, 10 tabulas,26 grafiki
Diplomdarbs izstrādāts Rīgā, 2012.gadā |