Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums "Elektrovilcienu datu automatizētās apstrādes sistēmu izmantošanas iespējas un to realizācija"
Nosaukums angļu valodā "Application Possibilities of Electrical Train Automated Data Acquisition System and its Realization"
Struktūrvienība 33000 Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Darba vadītājs I.Raņķis
Recenzents J.Valeinis
Anotācija Šajā darbā ir izskatīti un atklāti vairāki trūkumi AS Pasažieru vilciens motorvagonu vilces ritošā sastāva (MVRS) ER2 un ERT sērijas elektrovilcienu ekspluatācijā ar mašīnistu bez mašīnista palīga, kur tiek izmantota telemehāniskā mašīnista modrības kontroles sistēma MMKTS. Arī izskatītas uz vilces ritošā sastāva ER2, ER2T sērijas elektrovilcieniem izmantojamās tehniskā un darbderīguma stāvokļa kontroles sistēmas. Iepriekš minētā izpētīšanas gaitā atklāti trūkumi un sarežģītības elektrovilcienu ER2, ER2T agregātu un mezglu tehniski darbderīga stāvokļa kontrolēšanā, veicot elektrovilciena vadību mašīnistam bez mašīnista palīga, kas ir saistīts ar nepietiekošā informācijas apjoma saņemšanu no mašīnista vadības pults. Lai atrisinātu problēmas, kas saistītas ar ekspluatācijas laikā ER2, ER2T sērijas elektrovilcienu svarīgo mezglu un agregātu tehniskā stāvokļa kontroles sistēmas trūkumiem, tika izpētīts automatizētās datu apstrādes sistēmas SCADA ieviešanas variants. Tika pētītas MVRS svarīgo mezglu un agregātu silšanas kontroles sistēmas īpašības. Analizēšanas rezultātā var secināt, ka sistēmas izmantošana ļauj elektriskā aprīkojuma un mezglu bojājumus konstatēt sākumstadijā, kas savukārt paaugstina ritošā sastāva ekspluatācijas drošumu un samazina neplāna remontu apjomus. Izskatīti automatizētās datu apstrādes SCADA sistēmas darbības pamatprincipi, informācijas saglabāšanas varianti elektroniskā veidā, ka arī automatizētās datu nosūtīšanas variants vilcienu dispečeru centram. Darba gaitā tika piedāvāts automatizētās datu apstrādes sistēmas SCADA ieviešanas variants ER2, ER2T sērijas elektrovilcienos ar mērķi uzlabot svarīgāko mezglu un agregātu tehniskā stāvokļa kontroles sistēmu, kura dod iespēju kontrolēt darbības procesus un detalizēt bojājumus, kuri var rasties vilciena kustības laikā. Darbā: 64 lpp. teksts, 35 attēli, 11 tabulas, un 13 informācijas avotu nosaukumi.
Atslēgas vārdi Elektrovilcienu datu automatizētās apstrādes sistēmu izmantošanas iespējas un to realizācija
Atslēgas vārdi angļu valodā Application Possibilities of Electrical Train Automated Data Acquisition System and its Realization
Valoda lv
Gads 2012
Darba augšupielādes datums un laiks 29.05.2012 13:46:43