Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Dzīvnieku mākslīgo būvju efektivitātes analīze” („Ganību ielas rekonstrukcija, posmā no jaunās ielas līdz Salmu ielai, Liepājā”)
Nosaukums angļu valodā „Effectiveness Analysis of Animals’ Artificial Constructions” („Reconstruction of Ganibu Street Section from Jauna Street to Salmu Street in Liepaja”)
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs Prof. A.Zariņš
Recenzents
Anotācija Satiksmes drošība uz ceļa vienmēr ir bijusi aktuāla problēma Latvijā un visā Pasaulē. Satiksmes drošības uzlabošana ir būtiska gan no tautsaimniecības viedokļa, gan no sabiedrības labklājības un drošas vides viedokļa. Faktors, kas tieši ietekmē drošību uz ceļu, ir ceļu satiksmes negadījumi (CSNg). Lielākoties smagākie CSNg notiek uz ārpilsētas ceļiem, kuros bieži tiek iesaistīti dzīvnieki. Bakalaura darba mērķis ir izanalizēt dzīvnieku mākslīgo būvju efektivitāti Mērķa sasniegšanai izvirzītie uzdevumi: 1. Apskatīt un izanalizēt dzīvnieku mākslīgas ceļa būves un to kustības ierobežojošos pasākumus, apskatot Eiropas un Amerikas projektēšanas pieredzi; 2. Apskatīt CSNg un CSNg ar dzīvniekiem statistiku Latvijā; 3. Veikt izmaksu aprēķinu pēc CSNg statistikas datiem; 4. Apskatīt un izanalizēt dzīvnieku mākslīgo būvju un to kustības ierobežojošo pasākumu būvniecības efektivitāti un izmaksas Latvijā. Inženierdarbā izstrādāts būvprojekts „Ganību ielas rekonstrukcija posmā no Jaunās ielas līdz Salmu ielai, Liepājā”. Projektēšanas darbi izpildīti ar mērķi uzlabot satiksmes drošību rekonstruējamā posmā visiem satiksmes dalībniekiem atbilstoši nākotnes prasībām, nodrošinot perspektīvajai satiksmes intensitātei un sastāvam atbilstošu satiksmes drošības līmeni, komfortu un slodžu izturību. Ielas rekonstrukcijas projektēšanas laikā tika izmantoti jaunākie autoceļu projektēšanai nepieciešamie standarti, specifikācijas, tehniskie dokumenti un citi palīgmateriāli. Darba kopējais apjoms ir uz 136 lapaspusēm, kur ir ietverts paskaidrojuma raksts, darbu daudzumu saraksti, aprēķini un specifikācijas, kā arī 17 tabulas, 29 attēli, 3 grafiki. Projektā ietilpst 9 rasējumi.
Atslēgas vārdi Dzīvnieku mākslīgo būvju efektivitātes analīze
Atslēgas vārdi angļu valodā Effectiveness Analysis of Animals Artificial Constructions
Valoda lv
Gads 2012
Darba augšupielādes datums un laiks 28.05.2012 14:00:23