| Studiju veids |
maģistra akadēmiskās studijas |
| Studiju programmas nosaukums |
Rakstniecības studijas |
| Nosaukums |
Dzejas interpretācija laikmetīgajā teātrī Latvijā: gadījumu analīze un jaundarba izstrāde |
| Nosaukums angļu valodā |
Interpretation of Poetry in Contemporary Theatre in Latvia: A Case Study and the Creation of an Original Work |
| Struktūrvienība |
0L200 Humanitāro un mākslas zinātņu centrs |
| Darba vadītājs |
Ivars Šteinbergs |
| Recenzents |
Anda Kuduma |
| Anotācija |
Darba autore: Jana Ulrika Māliņa
Darba temats: Dzejas interpretācija laikmetīgajā teātrī Latvijā: gadījumu analīze un jaundarba izstrāde
Darba veids: maģistra darbs
Studiju programma: Rakstniecības studijas
Darba zinātniskais vadītājs: Ph. D. Ivars Šteinbergs
Darba apjoms: 62. lpp.
Atslēgvārdi: dzeja, teātris, interpretācija, dramaturģija, performativitāte
Pētījuma mērķis: analītiski raksturot dzejas interpretācijas stratēģijas teātra izrādēs “Bastardi”, “Rītausma vakaros” un “Navigācija uz Nekurieni”, izvērtējot, kā teātris konstruē priekšstatus par dzeju un kā dzejas teksts funkcionē izrādes struktūrā, paralēli izstrādājot dzejas oriģināltekstu, ko būtu iespējams integrēt skatuves darbā.
Darba saturs: struktūru veido ievads, trīs daļas – teorētiskā, analītiskā un radošā –, kā arī secinājumi, avotu un literatūras saraksts.
Pētījuma metodes: gadījumu analīze
Darba rezultāti: izpētīti teorētiskie materiāli par dzeju, tās performatīvajiem aspektiem un interpretāciju teātra kontekstā; veikta teātra iestudējumu analīze un raksturotas dzejas interpretācijas stratēģijas; izstrādāta dzejas kopa un lugas koncepcijas apraksts.
Darba izmantojamība: veiktā izpēte var būt noderīga dzejas interpretācijā un dramaturģisku tekstu analīzē, pētot dzejas nozīmes funkcijas teātra un skatuves mākslas kontekstā. Pētījums var tikt izmantots gan teātra un literatūras pētniecībā, gan radošajā praksē kā teorētisks un praktisks materiāls tiem, kuri interesējas par laikmetīgā teātra formām, dzejas integrēšanu skatuves darbā un teksta interpretācijas stratēģijām. |
| Atslēgas vārdi |
dzeja, teātris, interpretācija, dramaturģija, performativitāte |
| Atslēgas vārdi angļu valodā |
poetry, theatre, interpretation, dramaturgy, performativity |
| Valoda |
lv |
| Gads |
2026 |
| Darba augšupielādes datums un laiks |
27.05.2026 18:44:32 |