Anotācija |
Maģistra darba mērķis ir izpētīt iedzīvotāju ienākuma nodokli un Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu pārvaldes Rīgas Vidzemes priekšpilsētas Klientu apkalpošanas centra lomu šī nodokļa administrēšanā.
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir viens no lielākajiem un svarīgākajiem tiešo nodokļu grupas nodokļiem.
Autore ar sava darba palīdzību vēlas pievērst uzmanību, kas ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji, kādi ienākumi tiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, kādi netiek aplikti, un kādi ienākumi tiek ierobežoti aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Kādi atvieglojumi un likmes piemērojamas, un kādos gadījumos, sastādot gada ienākumu deklarāciju, jebkurai personai ir iespējams atgūt vai piemaksāt pārmaksāto nodokļa summu, ja taksācijas gada laikā no ienākumiem tika iemaksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis.
Maģistra darbs sastāv no trim pamatdaļām.
Pirmā daļa ir maģistra darba analītiskā daļa. Tajā raksturota nodokļu sistēma Latvijā, analizēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas ir reglamentēts Latvijas likumdošanā, to maksātāji, apliekamie un neapliekamie ienākumi, atvieglojumi un likmes.
Otrajā daļā tiek veikta Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu pārvaldes Rīgas Vidzemes priekšpilsētas Klientu apkalpošanas centra analīze. Sīkāk tiek pētīta iedzīvotāju ienākuma nodokļa administrēšana Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu pārvaldes Rīgas Vidzemes priekšpilsētas Klientu apkalpošanas centrā, tā nodokļu maksātāji, gada ienākuma deklarācija, deklarācija par ienākumu no kapitāla DK, un citas ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa saistītās deklaŗācijas un pārskati, datu ticamības pārbaude, kā arī problēmas, kas saistītas ar izvairīšanos no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nemaksāšanas.
Trešā daļa ir zinātniski prakstiskā daļa, kurā autore pēc iegūtajiem datiem un informācijas sniedz atbilstošus ieteikumus un priekšlikumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa administrēšanas pilnveidošanai nākotnē.
Darba nobeigumā noformulēti galvenie secinājumi un priekšlikumi iedzīvotāju ienākuma nodokļa administrēšanai un pilnveidošanai.
Maģistra darbs sastāv no trim daļām, 81 lappusēm, 18 attēliem, 13 tabulām, 3 pielikumiem un 28 literatūras avotiem. |