| Studiju veids |
bakalaura profesionālās studijas |
| Studiju programmas nosaukums |
Starptautisko ekonomisko sakaru vadīšana |
| Nosaukums |
Latvijas skaistumkopšanas uzņēmumu eksporta darbības analīze un novērtējums Eiropas Savienībā |
| Nosaukums angļu valodā |
Analysis and assessment of export activities of Latvian beauty industry companies in the European Union |
| Struktūrvienība |
22000 Inženierekonomikas un vadības fakultāte |
| Darba vadītājs |
Pēteris Āboliņš |
| Recenzents |
Inita Drēziņa |
| Anotācija |
Krastiņa, E. Latvijas skaistumkopšanas uzņēmumu eksporta darbības analīze un novērtējums Eiropas Savienībā: Bakalaura darbs / Krastiņa, E, Āboliņš, P. (2026) Rīga: RTU IEVF, bakalaura profesionālā studiju programma “Starptautisko ekonomisko sakaru vadīšana”, 57 lpp.
Bakalaura darbs rakstīts latviešu valodā, to veido ievads, trīs daļas, secinājumi un priekšlikumi. Darba apjoms ir 57 lpp, tajā iekļauti 6 attēli, 20 tabulas un 7 formulas. Izmantotās literatūras un avotu sarakstā ietverti 5 avoti latviešu valodā un 46 avoti angļu valodā. Darbam pievienot 6 pielikumi.
Pētījuma mērķis ir Latvijas skaistumkopšanas uzņēmumu eksporta darbības novērtējums Eiropas Savienības tirgū, nosakot galvenos attīstību ietekmējošos faktorus un pilnveides virzienus.
Darba pirmajā daļā ir aplūkoti skaistumkopšanas produktu un pakalpojumu tirgus teorētiskie aspekti, eksporta jēdziens, nozīme uzņēmuma attīstībā, kā arī eksporta riski un ierobežojumi skaistumkopšanas jomā.
Darba otrajā daļā ir analizēts Eiropas Savienības skaistumkopšanas tirgus, Latvijas skaistumkopšanas uzņēmumu eksporta dinamika, konkurētspēja un ekspertu intervijās iegūtie rezultāti.
Darba trešajā daļā ir veikts Latvijas skaistumkopšanas uzņēmumu eksporta ekonomiskais novērtējums un izstrādāts eksporta attīstības risinājumu ekonomiskais pamatojums.
Nozīmīgākie rezultāti liecina, ka Latvijas skaistumkopšanas uzņēmumu eksporta attīstību Eiropas Savienības tirgū ietekmē augsta konkurence, normatīvās prasības, loģistikas izmaksas un nepieciešamība pēc mērķtiecīgas mārketinga stratēģijas. Darba rezultātā ir izstrādāti priekšlikumi Latvijas skaistumkopšanas uzņēmumu eksporta darbības pilnveidei un konkurētspējas paaugstināšanai Eiropas Savienības tirgū. |
| Atslēgas vārdi |
Skaistumkopšanas uzņēmumi, eksports, Eiropas Savienība, konkurētspēja, eksporta attīstība. |
| Atslēgas vārdi angļu valodā |
Beauty care companies, exports, European Union, competitiveness, export development. |
| Valoda |
lv |
| Gads |
2026 |
| Darba augšupielādes datums un laiks |
11.05.2026 11:16:53 |