| Studiju veids |
maģistra profesionālās studijas |
| Studiju programmas nosaukums |
Arhitektūra |
| Nosaukums |
Vidzemes muižu apbūves adaptīva atkārtota izmantošana. Atpūtas komplekss "Āsteres muiža" |
| Nosaukums angļu valodā |
Adaptive Reuse of Vidzeme Manor Buildings. Leisure Complex "Āstere Manor" |
| Struktūrvienība |
01T00 Arhitektūras un dizaina institūts |
| Darba vadītājs |
Ilmārs Dirveiks |
| Recenzents |
Madara Marcinkus |
| Anotācija |
Maģistra darba ⹂Vidzemes muižu apbūves adaptīva atkārtota izmantošana” autore ir Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta studente Krista Apeine.
Darba mērķis ir noteikt pieejas Vidzemes muižu apbūves adaptīvai atkārtotai izmantošanai.
Darbs sastāv no 3 nodaļām. Pirmajā nodaļā apskatīts, kas ir adaptīva atkārtota izmantošana, kā arī apskatīti dokumenti un tiesību akti, kuros minēti adaptīvas atkārtotas aizmantošanas principi. Otrajā nodaļā pētīta Vidzemes muižu apbūves telpiskā un funkcionālā attīstība, kādā tā bijusi muižu celšanas laikā un kā tā mainījusies pēc Otrā Pasaules kara. Trešajā nodaļā ar piemēru analīzi apskatītas adaptīvas atkārtotas izmantošanas pieejas Vidzemes muižu apbūvē.
Darba rezultātā piedāvāts teorētisks pamats muižu apbūves adaptīvai atkārtotai izmantošanai, kas nodrošina sabalansētu pieeju starp vēsturisko vērtību saglabāšanu un praktisku lietojamību.
Maģistra darbs sastāv no 130 lappusēm, 21 attēla, 3 tabulām, 150 izmantotajiem literatūras avotiem, 6 pielikumiem. |
| Atslēgas vārdi |
adaptīva atkārtota izmantošana, muiža, muižas apbūve, mantojums, ilgtspējība |
| Atslēgas vārdi angļu valodā |
adaptive reuse, manor, manor buildings, heritage, sustainability |
| Valoda |
lv |
| Gads |
2025 |
| Darba augšupielādes datums un laiks |
22.01.2026 00:22:12 |