Anotācija |
Bakalaura darbs ir veltīts tīmekļa sistēmu izpētei un analīzei, kā arī jaunas sistēmas prasību dokumenta, projektējuma apraksta un lietotāja ceļveža izstrādei. Balstoties uz iepriekšminētajiem dokumentiem, tiek izstrādāta arī pati sistēma sludinājumu portāls PortalsTev.lv.
Galvenā uzmanība darba izstrādes laikā tiek pievērsta šādiem uzdevumiem: vispārējai mājas lapu klasifikācijai; sludinājumu portālu darbības un pamatprincipu pētīšanai; peļņas gūšanas iespējām, izmantojot sludinājumu portālus; esošo sludinājumu portālu sistēmu analīzei; jaunas sistēmas izstrādei.
Bakalaura darbs sastāv no sešām nodaļām un nobeiguma. Pirmā nodaļa (ievads) tiek veltīta darba tēmas aktualitātei, kā arī nodaļā tiek formulēts darba mērķis un uzdevumi.
Otrā darba nodaļa satur informāciju par vispārēju mājas lapu klasifikāciju, kā arī satur aprakstu par katru no klasifikācijas sadaļām, kopā ar kādu konkrētu piemēru.
Trešajā nodaļā tiek sniegta informācija par to, kas ir e-komercija, kā arī tiek analizētas sludinājumu portālu priekšrocības un trūkumi. Tiek iekļauta arī informācija par to, kā varētu tikt gūta peļņa, izmantojot sludinājumu portālu.
Ceturtā nodaļa tiek veltīta jau eksistējošu sludinājumu portālu analīzei, lai iegūtu informāciju par to, ko satur un kādas funkcijas veic kvalitatīvs un lietotājam tīkams portāls. Šajā nodaļā tiek izvēlēti dažādi kritēriji, pēc kuriem vadoties, tiek izanalizēti deviņi populārākie sludinājumu portāli Latvijā, vadoties pēc meklētāja www.google.lv datiem. Nodaļas nobeigumā tiek veikta rezultātu apkopošana un salīdzinošā analīze, lai noskaidrotu svarīgākās funkcijas, kādas ir nepieciešamas kvalitatīvam sludinājumu portālam.
Piektajā darba nodaļā, balstoties uz ceturtajā nodaļā iegūtajiem rezultātiem, tiek izstrādāts jauna portāla prasību dokuments un projektējuma apraksts.
Sestā nodaļa ir veltīta jaunā sludinājumu portāla, kurš ir izstrādāts, balstoties uz piektās nodaļas materiāliem, lietotāja ceļvedim, lai parādītu sistēmas iespējas un apmācītu sistēmas lietotājus.
Darbā: 97 lpp. teksta, 60 attēli, 8 tabulas un 21 bibliogrāfijas avoti. |