Anotācija |
Darba nosaukums: Satiksmes drošības problēmu analīze Madonā
Darba autors: Edgars Gailums
Darba veids: maģistra darbs
Darba zinātniskais vadītājs: Dr.sc.ing., profesors J. Smirnovs
Darba apjoms: 142 lpp, 119 attēli, 41 tabula, 40 izmantotās literatūras avoti, 3 pielikumi
Atslēgas vārdi: ceļu satiksmes drošība, Madona
Darba apraksts: maģistra darbā apskatītas autoceļu vispārējās problēmas, ceļu satiksmes negadījuma cēloņi, ceļu satiksmes drošības jomas vadība, ceļu infrastruktūra, transportlīdzekļi un drošības ierīces, ceļu satiksmes drošības izglītība un kampaņas, autovadītāju apmācība, ceļu satiksmes noteikumu izpildes kontrole, ceļu satiksmes drošības dati un datu vākšana, kā arī satiksmes drošības līmeņa novērtēšanas metodes. Pēc literatūras avotu analīzes tika veikts pētījums ar mērķi izvērtēt Satiksmes drošības problēmas Madonā. Pētījumā satiksmes drošība tika izvērtēta izvēlētajā ielu tīklā un noteiktas bīstamākās Madonas pilsētas vietas, kā arī piedāvāti risinājumi satiksmes drošības uzlabošanai. Tika novērtēts ekonomiskais izdevīgums uzlabojumu veikšanai galvenajos ceļu mezglos pilsētā un izstrādātas esošās un uzlabotās satiksmes organizācijas shēmas.
Rezultāti: bīstamākā no Madonas pilsētas galvenajām ielām ir Raiņa iela. No galvenajiem ceļu mezgliem Madonā par bīstamiem uzskatāmi O.Kalpaka un Rūpniecības ielas krustojums, kā arī Rīgas, Saules, Lazdonas un Zābera ielas krustojums. Ekonomiski novērtējot satiksmes uzlabojumus galvenajos ceļu mezglos Madonas pilsētā, tika noskaidrots, ka O.Kalpaka un Rūpniecības ielas krustojuma rekonstrukcija atmaksājas ilgtermiņā, taču satiksmes organizācijas uzlabojumi Rīgas, Saules, Lazdonas un Zābera ielā, kas saistīti ar mazākām izmaksām, atmaksājas īsā laika posmā.
Secinājumi: veicot noteiktus satiksmes drošības uzlabojumus bīstamākajās Madonas pilsētas vietās, var būtiski palielināt satiksmes drošību pilsētā. Uzlabojumi saistīti ar satiksmes organizācijas uzlabošanu krustojumos, atsevišķu ceļu mezglu rekonstrukciju, redzamības uzlabošanu ceļu mezglos, autobusu pieturu likvidēšanu un pārvietošanu uz vietām, kur tās neietekmē satiksmes drošību ceļu mezglos, gājēju ietvju un apgaismojuma izbūvi. Pieaugot satiksmes intensitātei, satiksmes drošība samazināsies, tāpēc ir būtiski veikt satiksmes drošības uzlabojumus pilsētas bīstamākajās vietās. |